Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Poezie v barvách - Improzie a Guerilla Poetring - součástí Dne poezie

Poezie v barvách - Improzie a Guerilla Poetring - součástí Dne poezie

S naší 22. Poezií v barvách se dne 22.11.2013 v 18 hodin (Hudební oddělení Knihovny města Ostravy) připojujeme k oslavám básnivosti v rámci DNE POEZIE (s letošním podtitulem Vášeň a popel).


V rámci IMPROZIE, kterou jsme s úspěchem poprvé uvedli na Festivalu V ulicích (Colours of Ostrava 2013), si interpreti poezie před očima diváků vylosují svého hudebníka, s nímž v rámci večera vystoupí. Večer bude patřit poezii vášnivých klasiků - S. Plathové, E. Dickinsinové, Ch. Baudelaira, P. Verlaina, J. Skácela, V. Hraběte a dalších (změna programu je výjimečně povolena).
ÚČINKUJÍ: Kateřina Huberová, Blanka Fišerová, Tomáš Rossi (flétny, perkusse), Martin Jiroušek, Jan Hanousek (violoncello), Táňa Košařová, Jakub Vank (kytara), Zdislava Mochová (saxofon).

O DNI POEZIE, který probíhá v celé České republice, se více dozvíte zde:
www.denpoezie.cz POEZIE V BARVÁCH JE PARTNEREM TÉTO AKCE.

Po celý den se také budete moci zapojit do GUERILLA POETRINGU, který jsme také poprvé vyzkoušeli na Festivalu V ulicích. Celý den bude v blízkosti KNIHOVNY MĚSTA OSTRAVY (našeho hlavního partnera) guerilla skrývat básně, aby je náhodní kolemjdoucí mohli objevit a potěšit se jimi. Do GUERILLA POETRINGU se může zapojit každý.

Více informací najdete na www.facebook.com/Poezievbarvach
DĚKUJEME: Knihovně města Ostravy za poskytnutí prostoru, Nadaci Život umělce za finanční podporu, grafickému studiu Marionetti za zpracování plakátů a propagačních materiálů.

ODKAZ NA OBĚ UDÁLOSTI:
https://www.facebook.com/events/181565452036592/?fref=ts
https://www.facebook.com/events/1385649891678632/?fref=ts

GUERILLA POETRING:
Poezie v barvách (Upstairs), pořádající Guerilla Poetring, hledá všechny (bá)snivé duše. Tvoříte a chcete se podělit o Vaši poezii?

V průběhu DNE POEZIE 22/11 bude naše guerilla ukrývat básně v centru Ostravy. Vy je můžete ukrývat s námi, nebo je naopak můžete nacházet.
Od půlnoci do půlnoci proběhne ukrývání. Místo s básní bude vyfotografováno a umístěno na naše stránky:
www.facebook.com/guerillapoetring
Staňte se fanoušky a zapojte se! Pokud jste z daleka, nezoufejte. Pošlete nám Vaši báseň/básně a my je ukryjeme za Vás. Nezapomeňte na písemné svolení se zveřejněním. Pokud jste z Ostravy a okolí, ukrývejte, vyfoťte, pošlete nám nebo přilepte na náš facebook s popisem místa.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA