Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Petr Horký vydává CESTOSPISY. První knihu, která je určena ke kompletní spotřebě

Petr Horký vydává CESTOSPISY. První knihu, která je určena ke kompletní spotřebě

Jak malý je největší zabiják Afriky, kolik stojí černé svědomí vašeho mobilního telefonu, proč se horolezci při výstupu na slavné vrcholy mezi sebou perou, jak dnes funguje krevní msta, jak vypadá přestřelka ohněstrůjců a proč by se Česká republika mohla stát nejbohatší zemí světa? 


 

Petr Horký procestoval celý svět, byl na severním pólu, objevil potopené lodě v okolí Malediv, přešel pěšky Grónsko, potápěl se se žraloky i stoupal na horské vrcholy. Všude měl s sebou kameru a hlavu plnou osobitého pohledu na svět. Nečekejte čtení, které bude ladit se zažitými klišé, ani nečekejte, že s autorem budete vždy souhlasit. Ale často se zasmějete a občas možná zamyslíte. „Hlavně to nesmí prdět mramor,“ říká Petr Horký v obavě, aby sám sebe nezačal brát moc vážně. A možná právě proto tuto knihu sestavil tak, aby se mohla během jakékoli cesty (na druhý konec světa nebo třeba do práce) přečíst i zcela spotřebovat. Jak? To zjistíte, pokud se začtete.

Výběr nejúspěšnějších článků, které Petr Horký už čtyři roky pravidelně píše a vyvolává bouřlivé reakce mezi čtenáři. V letošním roce, kdy se do kin vydal jeho film Století Miroslava Zikmunda, si prací na knize „prořezával zadřené mozkové závity a dofukoval duši“ – jak sám říká.

Autor: Petr Horký, ilustrace: Pavel Beneš, fotografie: Lenka Klicperová, Zdeněk Thoma, Václav Sůra, Dan Přibáň, Pavel Otevřel, Richard Jaroněk, Václav Šilha, Jindřich H. Böhm, Tomáš Picka vydavatel: PiranhaFilm, počet stran: 169, obrazová příloha: 16 stran.

Země, ze kterých jsou příběhy: Albánie, Antarktida, Česká republika, Francie, Galapágy, Grónsko (Dánsko), Indie, Jakutsko (republika Sacha), Keňa, Kuba, Malawi, Maledivy, Namibie, Nepál, Peru, Rusko, Srí lanka, Špicberky (Norsko),Venezuela, Zambie.

Ilustrace:
Kniha je vybavena osobitými ilustracemi malíře Pavla Beneše; jejich podobu zcela v souladu s principem, že kniha je určena ke kompletní spotřebě společně konzultovali malíř i autor textů.
Fotografie:
Fotografie v obrazové příloze nejsou vybrány zdaleka jen z archivu Petra Horkého, ale hlavně na barevné obrazové příloze se podílejí i věhlasní fotografové a nositelé ocenění Czech PressPhoto aj: Václav Šilha, Lenka Klicperová, Zdeněk Thoma…

 

 

 

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA