Úvodní strana » Zajímavosti » Pěší zónu na Jantarové ulici zaplní o Velikonocích farmáři

Pěší zónu na Jantarové ulici zaplní o Velikonocích farmáři

Farmářské trhy jsou mezi českými zákazníky stále více oblíbené, o čemž svědčí jejich rostoucí návštěvnost. Pravidelné farmářské trhy bude mít od Velikonoc také ostravské centrum. Své stánky prodejci postaví na pěší zóně na ulici Jantarová před obchodním a zábavním centrem Forum Nová Karolina dvakrát do měsíce.


Trhy se budou poprvé konat na velikonoční sobotu 19. dubna, což se projeví na nabízeném sortimentu. Kromě tradičních masných a mléčných výrobků se lidé mohou těšit na nejrůznější velikonoční gastro speciality ale také na pestrý program.

„Naším cílem není pouze nabízet kvalitní a čerstvé produkty, ale rovněž vytvořit příjemné prostředí, kam se lidé budou rádi vracet. O Velikonocích proto vznikne před Forem Nová Karolina dvorek s živými zvířaty, kde nebudou chybět kuřata, králíci či kozy. Nakupování rovněž zpříjemní hudba, o zábavní program se postarají kejklíři a pro děti chystáme nejrůznější soutěže,“ přiblížil program trhů marketingový manažer OC Forum Nová Karolina Tomáš Lučan. Na dětských stanovištích se budou plést karabáče, zdobit perníčky a malovat velikonoční balónky.

Na své si přijdou také milovníci jídla. Hned po zahájení prodeje stánků o půl osmé ráno si lidé mohou dát pravou farmářskou snídani. „V nabídce budou domácí vajíčka se slaninou, hemenex s čerstvou šunkou či telecí párečky s domácím chlebem. Pro ratolesti je připravena dětská varianta farmářské snídaně,“ uvedl Lučan. Jelikož k Velikonocím neodmyslitelně patří zapékaná klobása v listovém těstě, i tuto pochoutku, zvanou šoldra, budou moci návštěvníci trhů ochutnat.

„Farmářské trhy představují ideální místo, kde se mohou potkávat nejen Ostravané, ale také lidé bydlící mimo město. Věříme, že se trhy na Nové Karolině stanou důvodem, proč lidé zavítají do centra Ostravy,“ dodal Lučan.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA