Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Pekařovskou pouť doprovodí hlas nového zvonu

Pekařovskou pouť doprovodí hlas nového zvonu

Jubilejní desátá Pekařovská pouť odstartuje v sobotu v 11.30 hodin. Stejně jako v předchozích letech se její součástí stane Mezinárodní setkání flašinetářů - počtvrté a tentokrát přijedou zástupci osmi zemí starého kontinentu.


Ani letos nebude chybět tradiční představení lidových krojů Podesní, které bude obohaceno o nové kroje dívčí od místních rodáků.

Doprovodný program proběhne také v pátek 16. srpna a v neděli 18. srpna v Ruční papírně ve Velkých Losinách a v Hanušovicích. Praví poutníci se sejdou už v sobotu v 8 hodin na požehnání v kostele ve Velkých Losinách a v půl deváté vyrazí směrem k Pekařovu. Duchovní podstata tradiční pouti vykoukne z rozjařené kotlinky v 14.30 hodin u opravené kapličky Panny Marie Lurdské, kde proběhne požehnání. Vyvrcholení pouti nastane v 16.30 hodin, kdy bude v kapli Nanebevzetí Panny Marie v Pekařově sloužit Mši svatou P. Bruno Mwakibingo. Slávu završí hlahol nového zvonu, nově zavěšeného ve věži kaple. Na závěr poutě zazní před kaplí kramářská píseň Vo tom hroznym mordu napolijonskýho hejtmana tenkrát v Pekařově, naposledy kliky roztočí veselé melodie a pak až do noci bude hrát kapela Lišajband.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA