Úvodní strana » Aktuality » Událo se » OUTDOOROVÉ FILMY JSOU PRO KAŽDÉHO

OUTDOOROVÉ FILMY JSOU PRO KAŽDÉHO

Outdoorový sport neboli sporty v přírodě jsou stále populárnější a každý, kdo má alespoň trošku dobrodružství v krvi, si k nim najde cestu. A ten, kdo již k outdooru přičichl, ví, že outdoorové filmy ho nemohou zklamat. Mezinárodní festival outdoorových filmů, tak stovkám diváků zpestřil jarní plískanice přehlídkou nejlepších oceněných filmů z loňského ročníku.


Skoro dva tisíce diváků navštívilo jarní projekce, ECHO vítězných filmů loňského ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Filmové projekce proběhly na 12 místech České republiky. Samotným projekcím předcházel tzv. PROLOG, na kterém se sešli významní aktéři festivalu. Horolezec Leopold Sulovský zde sdělil přítomným, že když někdo zdolá osmitisícovku, není to o touze po slávě nebo penězích, ale o uspokojení sebe sama a vše musí být prožíváno hlavně srdcem. Zajímavým pohledem na outdoorový sport byl uvedený film Mount St. Elias, který zde ukazuje jedinečný sportovní výkon, zdolání vrcholu nejvyšší hory Aljašky a následný extrémní sjezd na lyžích. Tato hora je velkým nebezpečím a našli zde smrt členové americké expedice. Film rakouského režiséra Geralda Salminy popisuje, jak se těmto chybám Axel Naglich, hlavní postava filmu a další skialpinisti vyhnuli, ovšem za cenu nekonečné pevné vůle.
Byl zde také promítán krásný pohled na dnešní Bhútán, na uzavřenou zemi, kde vládne král a reklama je zakázána. Film Bhútán – hledání štěstí, je opravdu jedinečně zpracován pro dnešní uspěchanou generaci a je navíc připraven do distribuce pro česká kina společně s filmem Carstensz a filmem Přes Himaláje na kole. Tyto dobrodružné dokumentární filmy slovenského režisére Pavla Barabáša budou uvedeny do kin v průběhu druhé poloviny letošního roku.
Celkem bylo v této jarní přehlídce uvedeno devět filmů, které divákům přinesly chvíle napětí, ale i uvolnění, nové inspirace a zážitky z těch nejméně známých míst světa a nejneuvěřitelnějších životních situací.

Mezinárodní festival outdoorových filmů však již nyní připravuje svůj další osmý ročník. Tentokrát proběhne až ve 28 městech České republiky v termínu 7. října až 4. prosince. V Ostravě proběhne jeho tradiční slavnostní zahájení, které je na programu 15. října v kině Vesmír. Slavností zahájení bude opět moderovat Pavel Anděl (Praha) a budou zde přítomni zajímaví hosté, např. čestný host 8. ročníku festivalu spisovatel a dobrodruh Miloslav Stingl nebo indonéští tanečníci. Novinkou je také konání slavnostního zakončení v Praze, které proběhne v kině Lucerna dne 4. prosince a bude otevřeno i veřejnosti. Připravují se besedy s Miloslavem Stinglem o jeho setkání s domorodými etniky, Leopoldem Sulovským a Liborem Uhrem, o jejich letošních připravovaných expedicích z osmitisícovek, beseda Pavla Béma o jeho loňské expedici na Antarktidu nebo beseda o přechodu zamrzlého sibiřského jezera Bajkal v podání Vaška Sůry a Pavla Blažka. Pro diváky budou také připraveny výstavy fotografií z Antarktidy, Bajkalu či Himalájí. Nově se mohou těšit na pořádání festivalu diváci ve Zlíně, Písku, Litomyšli, Dobřanech a Peci pod Sněžkou.

Mezinárodní festival outdoorových filmů, doprovodné programy i připravované projekce filmů Carstensz a dalších filmů pořádá společnost OUTDOOR FILMS s.r.o., která vznikla za účelem pořádání tohoto festivalu a distribuce sportovních outdoorových filmů.

Informace o projektu: www.mfof.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA