Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Otevřením dětského hřiště končí osmá etapa regenerace panelových sídlišť v Bílovci

Otevřením dětského hřiště končí osmá etapa regenerace panelových sídlišť v Bílovci

Slavnostním otevřením dětského hřiště v Radotínské ulici vyvrcholí v pondělí 1. června osmá etapa regenerace panelových sídlišť v Bílovci. V průběhu realizace bylo do jednotlivých úprav investováno celkem 7 977 669,52 korun, z toho dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR představovala částku 4 miliony korun.


 

Osmá etapa regenerace panelových sídlišť byla v Bílovci zahájena v červenci loňského roku a týkala se úprav v okolí bytových domů v horní části Radotínské ulice. „Cílem akce bylo zkvalitnění bydlení ve zmíněné oblasti," říká starosta Pavel Mrva a dodává, že osmá etapa byla rozdělena na dvě části. „V prosinci loňského roku jsme uzavřeli část, jež byla zaměřena na vlastní regeneraci sídliště. Nyní se uzavírá druhá část v podobě dětského hřiště, kterou jsme v souvislosti s klimatickými podmínkami posunuli na jarní měsíce. Zbývá už jen vytvořit poblíž hřiště sociální zařízení, aby maminky s dětmi měly veškerý komfort."

 


V rámci regenerace byla řešena především zeleň v okolí domů, výsadba bezúdržbových keřů a stromů a úprava předzahrádek. Vybudována byla kontejnerová stanoviště, nový chodník i třicet parkovacích stání pro osobní automobily v Radotínské ulici, včetně dvou vyhrazených stání pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace, vznikla terénní schodiště a bezbariérová rampa. Bylo zrekonstruováno a doplněno veřejné osvětlení, umístěn městský mobiliář, zrekonstruovány chodníky a komunikace. Ve svahu nad novým centrálním víceúčelovým sportovištěm bylo vybudováno dětské hřiště. „Svah je terasovitě rozčleněn do čtyř ploch, na nichž jsou rozmístěny různé herní prvky, například multifunkční dvouvětvá sestava, dětské pískoviště, vahadlová houpačka, lanový kolotoč, lezecká síť a stěna ve svahu, nerezová tunelová skluzavka, terénní nerezová skluzavka a houpadlo na pružině," podotýká starosta. Stěžejním úkolem programu regenerace bylo především zlepšení vzhledu sídliště a zvýšení kapacity parkovacích stání. „Tento cíl byl splněn, navíc Bílovečtí získali zcela nový sportovně-relaxační areál s rozsáhlou nabídkou herních prvků, který nemá v Bílovci obdobu. Věříme, že se bude návštěvníkům líbit,“ uzavírá Pavel Mrva. 

 

 

Autor: Šárka Seidlerová 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA