Úvodní strana » Zajímavosti » Ostravu na podzim navštíví loutkáři z Evropy i z Kanady

Ostravu na podzim navštíví loutkáři z Evropy i z Kanady

Ostrava, 21. 8. 2017 – Hned zkraje nové sezóny čeká Divadlo loutek Ostrava nejvýznamnější událost roku. Od 1. do 6. října pořádá 12. ročník mezinárodního festivalu loutkářského umění Spectaculo Interesse. Letos na bienále přijedou umělci ze třinácti zemí světa. Vstupenky budou k dostání od 1. září.


 

 

Divadlo loutek Ostrava bude od 1. do 6. října hostit loutkáře a divadelníky z Německa, Nizozemska, Řecka, Polska, Francie, Slovenska, Ruska, Slovinska, Velké Británie, Itálie, Španělska, Kanady a samozřejmě také z České republiky. 

Diváci se dočkají mnoha zajímavých typů loutek vyrobených z tradičních i zcela netradičních materiálů. Objeví se loutky z molitanu či dokonce z ledu, na jevišti oživnou i plastikové sáčky a papírové kapesníky.  Ojedinělou podívanou nabídnou obří světelné loutky divadelního projektu DUNDU v Trojhalí Karolina.

“V kombinaci s tělem loutkáře nebo nějakou jeho částí ožije na jevišti mnoho zajímavých postav a příběhů určených nejen dětem, ale i dospělým,” doplňuje členka dramaturgické rady festivalu Hana Volkmerová.

Program nabídne 22 soutěžních a 7 nesoutěžních představení pro všechny věkové skupiny od předškolních dětí až po dospělé. Součástí budou také dětské dílny, průvod loutek, diskuze a koncerty. Dospělí návštěvníci se mohou těšit na večerní doprovodný program, který, jak už jeho název ‘Loutky v pytli’ napovídá, bude vždy tak trochu překvapením.

Festival bude probíhat tradičně na hlavní a alternativní scéně Divadla loutek, v sousedním Kulturním centru Cooltour a nově také v Šapitó Nadace ČEZ na Masarykově náměstí.

Předprodej bude zahájen 1. září, na webu divadla je již nyní k nahlédnutí kompletní program.

Festival je organizován díky finanční podpoře statutárního města Ostrava, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezského kraje, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, Nadace Landek a Nadace ČEZ.

Kontakt:

Klára Šebestová

Marketing a PR

+420 725 097 936

marketing@dlo-ostrava.cz

 

www.dlo-ostrava.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA