Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Ostravští tanečníci dobyli svět!

Ostravští tanečníci dobyli svět!

Nejmenší tanečníci T.J Sokol Vítkovice, oddíl Akcent Ostrava ve věku osmi až jedenácti let vybojovali zlato na mistrovství světa v show dance formací 2013! Se svou formací Salón Cruelly de Vil tak získali pro tento úspěšný ostravský klub již 26 titul mistra světa!


Světový šampionát v show dance se uskutečnil minulý týden v německé Riese a přijelo sem téměř dva tisíce tanečníků z 19 zemí celého světa. Vzhledem k tomu, že TK Akcent zabodoval již při mistrovství České republiky v show dance 2013, odkud si přivezl hned šest zlatých medailí, bylo z Ostravy nominováno do Riesy přes sto tanečníků. A ti nezklamali! Kromě titulu mistra světa vybojovala bronzovou medaili také juniorská formace s názvem Zákon přežití, která tak uspěla v konkurenci 26 formací ze 14 zemí světa. A bramborovou medaili si odvážela také malá skupina v hlavní věkové kategorii s názvem Životní kompromisy, která nechala za sebou 31 malých skupin. Velmi úspěšné bylo ale i dětské duo Šárka Pavlisková a Markéta Knoppová, které v konkurenci 32 duet z celého světa vybojovalo nádherné 5. místo.
„Show dance je disciplína, která kromě výrazných a náročných tanečních kreací využívá efektivitu různých rekvizit, kulis, respektive působivých kostýmů. Důležité také je, aby skladba měla zajímavý příběh a nápaditou myšlenku,“ popisuje tento taneční styl choreografka všech vítězných formací TK Akcent Lenka Buroňová. „Vítězství je vždy nádherný emocionální zážitek, který mě i tanečníky motivuje k další práci a tréninkům." Ty však pro tanečníky tohoto klubu pro letošní rok pomalu končí. Už ve dnech 11. a 12. prosince se totiž uskuteční úžasná galashow na téma Narnie, v rámci níž se naposledy představí jak současné taneční formace, které v letošním roce vybojovaly několik titulů na národních i mezinárodních soutěžích, tak i formace začínajících tanečníků. ,,Celý program bude mít jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru, diváci se doslova ocitnou uprostřed zasněžené Narnie a celým příběhem je bude provázet přes 400 našich tanečníků ve věku od čtyř až do dvaceti let," popisuje nadcházející show trenérka Lenka Buroňová. Více na www.akcent-ostrava.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA