Úvodní strana » Aktuality » Událo se » OSTRAVSKÁ MUZEJNÍ NOC OSLAVILA SVÉ PÁTÉ VÝROČÍ BOHATÝM PROGRAMEM

OSTRAVSKÁ MUZEJNÍ NOC OSLAVILA SVÉ PÁTÉ VÝROČÍ BOHATÝM PROGRAMEM

Třicet tři ostravských kulturně zaměřených organizací se letos zapojilo do festivalu Ostravská muzejní noc.


V sobotu 25. května 2013 se od 17 hodin do půlnoci v rámci celé Ostravy uskutečnila jubilejní pátá Ostravská muzejní noc, která byla zahájena před budovou Nové radnice společným pouštěním balónků, kterého se zúčastnilo asi 1 000 návštěvníků. Ostravskou muzejní noc si i přes nepřízeň počasí nenechalo ujít téměř 28 000 lidí.

„Velmi nás potěšil zájem veřejnosti o společné pouštění balónků. Myslím, že jsme jubilejní ročník festivalu zahájili, jak se patří,“ říká Andrea Węglarzyová, koordinátorka ostravského festivalu.

Návštěvníci Ostravské muzejní noci vyrazili do ostravských ulic už po čtvrté hodině odpolední. „Účast na letošním ročníku potvrdila, že festival je v Ostravě oblíbený a má vybudovanou tradici. Za organizátory mohu říct, že nás to opravdu těší a že budeme dělat vše proto, abychom stejně pokračovali i v dalších ročnících,“ sdělila Jana Šrubařová, koordinátorka festivalu.

Zájem veřejnosti o činnost zúčastněných organizací byl stejně jako v minulých letech obrovský, největší návštěvnost opět zaznamenal jako již tradičně Dopravní podnik Ostrava, v závěsu za ním pak Miniuni – svět miniatur. Oproti loňskému ročníku výrazně stoupla návštěvnost Ostravskému muzeu a Knihovně města Ostravy. Více než 1 500 návštěvníků přivítali také Dolní oblast Vítkovice, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Hasičské muzeum města Ostravy, Radnice města Ostravy nebo výstava Šangri-la. Autobusové linky, které přepravovaly zájemce o festival zdarma, byly i letos maximálně vytíženy.

V letošním roce byl kromě prodloužené otevírací doby nově zaveden také rezervační systém, aby lidé nemuseli trávit dlouhou dobu čekáním ve frontách. Tento systém využily celkem 4 organizace. „Rezervace předem se osvědčily. Je pravděpodobné, že je v dalších ročnících využije více organizací,“ uzavírá Węglarzyová.

Ostravskou muzejní noc si i letos nejvíce užily děti, na které byla zaměřena většina doprovodných programů. Spolu s rodiči tak mohli strávit sobotní večer zábavou a dobrodružstvím.

„Ráda bych poděkovala všem organizacím, které se do letošního ročníku zapojily, za ochotu spolupracovat. Doufáme, že všichni zúčastnění byli s přípravami a průběhem festivalu stejně spokojeni jako organizátoři festivalu Galerie výtvarného umění v Ostravě a Ostravské muzeum,“ doplnila Šrubařová.

Festival zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a primátor statutárního města Ostravy Petr Kajnar. Finančně akci podpořilo statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. Mediálním partnerem je Český rozhlas Ostrava.

Radnice města Ostravy, foto Jiří Urban

Muzeum a galerie Mlejn

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA