Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Ostrava zpívá Gospel - příležitost zazpívat si v gospelovém sboru

Ostrava zpívá Gospel - příležitost zazpívat si v gospelovém sboru

Ostrava zpívá Gospel je novým projektem, který si klade za cíl vytvořit gospelový sbor z obyvatel Ostravy a následně uspořádat dva vánoční koncerty.


Ředitel a hlavní dirigent tohoto projektu, Terry English, řekl: “Ostrava má bohatou historii předvánočních koncertů gospelové hudby. Zazpívat si gospelovou hudbu a dát dohromady vlastní koncert však nikdy předtím obyvatelům Ostravy nikdo nenabídl. Ostrava zpívá Gospel je sborem otevřeným pro všechny, kteří rádi zpívají, žádné hudební konkurzy nepořádáme. Jedinou podmínkou účasti na projektu je, že účastníci přijdou na šest zkoušek, které se před koncerty uskuteční. Sbor bude doprovázet kapela složená z předních ostravských hudebníků. Pevně věříme tomu, že se nám podaří stvořit sbor čítající 100 zpěváků - taková podívaná bude jistě velkým zážitkem nejen pro diváky, ale také pro samotné účinkující. Vedle kvalitních moderních gospelových písní se na koncertě můžete těšit i na neotřelé klasiky jako “Oh! Happy Day” nebo “Lean on Me”.

Projekt zastřešuje organizace Ymca Ostrava-Poruba, která má dlouholeté zkušenosti s vedením rock-gospelových mládežnických sborů TenSing a organizací kulturních akcí jako je např. You(th) for You(th).

Terry English je se svou 25-letou praxí už ostříleným dirigentem, v posledních 10 letech mimo jiné založil 23 rock-gospelových sborů v centrální a východní Evropě.

Zkoušky začínají v pondělí 18. listopadu, koncerty proběhnou 14. a 15.12. v kostele Českobratrské církve evangelické v Ostravě.

Více informací na Facebooku - Ostrava zpívá gospel, nebo na ostravagospel@gmail.com.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA