Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Ostrava zpívá gospel je po roce zase zpět

Ostrava zpívá gospel je po roce zase zpět

originální gospelový sbor otevírá své brány pro nové zájemce.


Ostrava zpívá gospel 2016 – tisková zpráva

Ostrava, 7. 10. 2016

 

 

Ostrava zpívá gospel je po roce zase zpět –

originální gospelový sbor otevírá své brány pro nové zájemce.

 

Jedinečný ostravský projekt Ostrava zpívá gospel, který od r. 2013 pořádá nezisková organizace YMCA Ostrava-Poruba, se s nastalým podzimem opět hlásí o slovo. Už za pár dní, konkrétně v pondělí 10. října, otevřou jeho organizátoři on-line registraci pro všechny zájemce, kteří by se do čtvrtého ročníku tohoto originálního pěveckého sboru rádi aktivně zapojili.

 

Gospelový sbor „OZG“, jak ho jeho členové zkráceně nazývají, zkouší aktivně jen po 5 týdnů v roce. Jeho krátká ale velmi intenzivní práce vrcholí velkými adventní koncerty v největším ostravském evangelickém Kristově kostele, za doprovodu vynikajících profesionálních ostravských muzikantů. O oblíbenosti a přitažlivosti těchto závěrečných koncertů svědčí mimo jiné i to, že jsou pravidelně  do posledního místečka vyprodány a atmosféra na nich je pokaždé tak strhující, jakoby gospel k ostravákům patřil odjakživa.

 

Velkým specifikem tohoto projektu, který se během tří let své dosavadní existence stačil stát pro stovky ostraváků neodmyslitelnou součástí podzimu a adventu, je skutečnost, že se do něj může přihlásit opravdu každý, kdo si rád zazpívá. Žádné vstupní talentové zkoušky totiž vstup do sboru neprovázejí a velká část nových účastníků nemá se sborovým zpěvem žádné nebo jen minimální zkušenosti. A tak jedinou podmínkou účasti v projektu zůstává jen věk nad 15 let, nadšení pro zpěv a závazek účastnit se těch několika málo zkoušek, které sbor během podzimu absolvuje.

Zakladatel sboru a sbormistr Terry English, světoběžník původem z Anglie se své bohaté mezinárodní zkušenosti s vedením pěveckých sborů pro mládež i dospělé snaží uplatňovat a rozvíjet i v Ostravě, která se už před 19 lety stala jeho domovem. „Na projektu Ostrava zpívá gospel se asi nejvíce cením jedinečné komunity, kterou je tento sbor schopen vytvořit. Mix lidí napříč všemi myslitenými skupinami a vrstvami společnosti, kteří se ve sboru sejdou a nádherným způsobem spolu fungují a pracují, je krásné zažít,“ vypráví Terry English a dodává: „Ještě větším zadostiučiněním je pro mě to, že velká část z nich se pak dále stýká i během roku a vymýšlí a podniká spolu další velmi různorodé aktivity. OZG tak už stál na počátku mnoha nových skvělých přátelství a událostí. Zkrátka je vidět, že gospel lidi opravdu spojuje.“

Od 1. ročníku OZG prošlo sborem už celkem téměř 300 zpěváků ve věku od 15 do 68 let věku. Doprovodná kapela se včetně dechové sekce postupně rozrostla na úctyhodných 10 muzikantů. Konalo se celkem 7 koncertů, které si přišlo poslechnout více než 4500 návštěvníků. Letošní série sedmi zkoušek začíná v pondělí 7. listopadu. Zkoušky se konají v prostorách Provozu Hlubina v Doních Vítkovicích. Samotné koncerty pak proběhnou 10. a 11. prosince v evangelickém „červeném“ Kristově kostele v Moravské Ostravě. Termín spuštění registrace je v pondělí 10. 10. 2016 od 10 hodin.

Veškeré potřebné informace naleznou zájemci na webu www.ozg.cz a na facebookové stránce „Ostrava zpívá gospel“. S dotazy se také se mohou hlásit e-mailem na adrese ostravagospel@gmail.com.

 

Informace o projektu:

 

YMCA Ostrava- Poruba, Barbora Filipová, tel: 739049633, mail: ostravagospel@gmail.com.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA