Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Ostrava zpívá gospel - 3. ročník úspěšného projektu nabízí ostravanům opět možnost zazpívat si ve sboru

Ostrava zpívá gospel - 3. ročník úspěšného projektu nabízí ostravanům opět možnost zazpívat si ve sboru

Již třetí ročník projektu Ostrava zpívá gospel (OZG) po roce opět otevírá registraci do pěveckého sboru. Přihlásit se může každý, žádné talentové zkoušky účast v projektu nepodmiňují. Jediným kritériem je věk od 15 let. Tak jako v předešlých ročnících bude i letos série šesti zkoušek uzavřena velkými adventními koncerty.


 

Hlavní dirigent a ředitel projektu Ostrava zpívá gospel, Terry English, má s vedením gospelových sborů více než dvacetiletou zkušenost a před třemi lety přišel s nápadem zapojit do podobné aktivity i ostravskou veřejnost. „Advetní gospelové koncerty mají v Ostravě velkou tradici a jsou pravidelně hojně navštěvovány. Vzhledem k tomu, že jsem několik let gospelový sbor v Ostravě řídil, napadlo mě tyto dvě zkušenosti propojit. Tak vznikl projekt „Ostrava zpívá gospel“, který už třetím rokem nabízí všem, kteří rádi zpívají, stát se na pár týdnů členy skutečného gospelového sboru a nakonec také absolvovat několik koncertů v profesionálních podmínkách a za doprovodu profesionálních ostravských muzikantů“, popisuje zrod projektu Terry English a dodává: „Jsme otevřeni opravdu pro každého. Jedinou podmínkou účasti je závazek zúčastnit se šesti společných zkoušek. To je ale pro všechny zapojené radost, ne povinnost.“

 

 

Samotné koncerty, jimiž projekt před Vánocemi vrcholí, jsou kapitolou samou o sobě. Evangelický „červený“ kostel v Moravské Ostravě, ve kterém se koncerty OZG pravidelně konají, je pokaždé zaplněn do posledního místa a atmosféra je jednoduše neopakovatelná. „Težko říct, jestli si koncerty více užívají vystupující, nebo publikum. To si ostatně minimálně jednu píseň zazpívá společně se sborem. Které písně letos připravíme, je zatím mým tajemstvím. Na opakované žádosti jsem se ale rozhodl uvést také jeden známý český spirituál,“ prozradil nakonec Terry English.
V prvním ročníku projektu v r. 2013 se do sboru přihlásilo 70, vloni již 100 zpěváků – což je také zatím maximální kapacita sboru. Zkoušky začínají v pondělí 16. listopadu, koncerty proběhnou 12. a 13. prosince v kostele Českobratrské církve evangelické v Moravské Ostravě. Termín spuštění registrace, který již mnozí netrpělivě vyhlížejí, je letos stanoven na 15. 10. 2015. Všechny další informace naleznou zájemci na facebookovém profilu „Ostrava zpívá gospel“, nebo se mohou hlásit e-mailem na adrese ostravagospel@gmail.com.
Projekt zastřešuje nezisková organizace Ymca Ostrava-Poruba, která má dlouholeté zkušenosti s vedením rock-gospelových mládežnických sborů TenSing a organizací kulturních akcí jako je např. festival mladého umění Youth for You(th).

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA