Úvodní strana » Zajímavosti » Ostrava uvítá handicapované sportovce na Czech Open 2017 – Para Table Tennis

Ostrava uvítá handicapované sportovce na Czech Open 2017 – Para Table Tennis

Mezinárodní federace stolního tenisu ITTF-PTT pověřila Českou asociaci stolního tenisu a Tělovýchovnou jednotu Ostrava pořádáním 12. ročníku mezinárodního turnaje handicapovaných stolních tenistů Czech Open 2017 – Para Table Tennis ve dnech 5. až 10. září 2017.  


Ostrava uvítá handicapované sportovce na Czech Open 2017 – Para Table Tennis

 

Mezinárodní federace stolního tenisu ITTF-PTT pověřila Českou asociaci stolního tenisu a Tělovýchovnou jednotu Ostrava pořádáním 12. ročníku mezinárodního turnaje handicapovaných stolních tenistů Czech Open 2017 – Para Table Tennis ve dnech 5. až 10. září 2017.

 

Na turnaj se do bezbariérového sportovního areálu na Varenské ul. v Ostravě sjíždějí postižení sportovci z celého světa každý lichý rok. Od prvního ročníku v roce 1995 je hlavním cílem umožnit účast co největšímu počtu českých postižených stolních tenistů, aby porovnali svou výkonnost se sportovci jiných států. Od roku 2011 byla rozšířena účast o sportovce na vozících a od roku 2013 i o mentálně postižené. Turnaj tohoto druhu je nejstarším na světě a největším v České republice.

 

Letos je z 29 států přihlášeno 151 sportovců, z toho 69 vozíčkářů, 47 členů realizačních týmů a doprovodu, což s rozhodčími, delegáty a klasifikátory bude čítat téměř 300 účastníků. Jeho průběh a péči o postižené bude zajišťovat 200 členný tým organizátorů, žáků, studentů a dobrovolníků. Ve třech vzájemně propojených hracích halách s 28 stoly se bude hrát podle pravidel mezinárodní federace ITTF s malou úpravou pro tělesně postižené pro faktor 20. Ve čtvrtek 7.9. bude zahájena soutěž jednotlivců v jednotlivých třídách podle postižení a v pátek odpoledne a v sobotu proběhne soutěž družstev.

 

Velký zájem účastníků vyžaduje i mimořádná technická a organizační opatření. Hlavní partneři akce připravují v hotelích Park Inn by Radisson Ostrava a Harmony Club podmínky pro ubytované vozíčkáře, Dopravní podnik Ostrava upravuje vozidla pro nájezdy vozíků, společnost HSF ve sportovním areálu vybudovala nová sociální zařízení pro osoby s omezenou schopností pohybu za finanční spoluúčasti statutárního města Ostravy, leteckou nedostupnost Ostravy suplujeme zajišťováním přepravy z okolních letišť v Katovicích, Krakově, Vídni a Praze.

 

Tuto významnou mezinárodní sportovní událost finančně podpořil Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava. Záštitu nad touto akcí převzali osobně předseda České unie sportu Miroslav Jansta, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a primátor města Ostravy Tomáš Macura. Na jejím zajištění a průběhu se podílí řada dalších společností a organizací.

 

Informační stránky: http://czechopenostrava.com a http://facebook.com/czechopenostrava.

 

 

 

22.8.2017

 

Za organizační výbor

                                                          

Ing. Tomáš Staníček

 

ředitel TJ Ostrava

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA