Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Ostrava se bude prezentovat na veletrhu EXPO REAL v Mnichově ...

Ostrava se bude prezentovat na veletrhu EXPO REAL v Mnichově ...

... jako město s velkým potenciálem pro různorodé investiční záměry


Ostrava se letos dvěma projekty – multifunkční halou Gong a projektem Nová Karolina – uchází o vítězství ve 2. ročníku soutěže John Jacob Astor Competition, vyhlášené v rámci veletrhu o nejinovativnější projekt roku. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže s předáním ocenění nejlepším třem světovým projektům proběhne na Expo Realu v pondělí 7. října odpoledne. Podle informací německého organizátora se hale Gong již podařilo postoupit mezi nejlepší desítku. Město bude na veletrhu zastoupeno na nejvyšší úrovni v čele se svým primátorem Petrem Kajnarem a jeho náměstky.

Nové výstaviště v Mnichově bude od 7. do 9. října dějištěm již 16. ročníku veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real zaměřeného na networking při realizaci mezinárodních a mezioborových projektů, investice a financování. Loňský ročník zaznamenal rekordní účast: celkem přijelo 38 000 návštěvníků ze 71 zemí, kteří se prezentovali v 1 700 expozicích umístěných v 6 halách na celkové výstavní ploše 64 000 m2. Zhruba stejnou návštěvnost i rozsah očekávají němečtí organizátoři i letos. Z České republiky bude mít vedle Prahy tradičně vlastní stánek i Ostrava, která zde poskytne příležitost ke spoluvystavování i komerčním firmám z oboru. Město se prestižního veletrhu s expozicí na ploše zhruba 100 m2 zúčastní již podvanácté. Tím potvrzuje koncepčnost a dlouhodobost svého aktivního přístupu k investorům, jenž přispěl k jejímu vysokému ratingovému hodnocení od agentur Standard&Poor´s a Moody´s. Ty město hodnotí známkami A+, resp. A2. Svou každoroční expozici na veletrhu Ostrava vnímá jako velmi potřebnou nejen pro zviditelnění a networking na konkurenčním trhu evropských metropolí, ale i jako významnou podporu koncepční práce s investory.

PARTNEŘI OSTRAVY A DOPROVODNÝ PROGRAM
Partnery Ostravy budou ve společné expozici společnosti CTP, Dalkia Česká republika, Global Networks, HB Reavis Group, Multi Development Czech Republic, OHL ŽS – divize Stavitelství Ostrava, PRK Partners a RPG Real Estate Management. Odborným partnerem města je agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Součástí prezentace města na veletrhu bude i doprovodný program. Akce pro obchodní partnery a potenciální investory se na ostravském stánku uskuteční v úterý 8. října v 16 hodin. K příjemné atmosféře ostravského stánku po celou dobu veletrhu jako každoročně přispěje ochutnávka piva Ostravar a míchaných nápojů.

ŠIROKÉ SPEKTRUM OSTRAVSKÝCH PROJEKTŮ
Ostrava představí na Expo Realu širokou škálu svých dlouhodobých projektů. Patří mezi ně mimo jiné rozvoj Vědecko-technologického parku či volné kapacity v průmyslových zónách Mošnov a Hrabová. Projekty, měnícími tvář města, jsou mimo jiné brownfield Nová Karolina, dolní oblast Vítkovic a rozvojové území Ostrava-Hrušov. V neposlední řadě bude součástí ostravské expozice i přehled volných ploch k zastavění a strategické projekty města. V letošním ročníku veletrhu bude Ostrava prezentovat také svou vizi stát se druhým nejsilnějším rozvojovým pólem České republiky a zdůrazní svůj rozvoj v oblasti vyspělých technologií. Díky úspěšnému zaplnění prostor Vědecko-technologického parku Ostrava (VTPO) město připravuje projekt výstavby dvou nových multifunkčních budov. Do roku 2015 tak v rámci VTPO přibude téměř 5 300 m2 pronajímatelných kancelářských prostor. Kromě stávajícího VTPO dojde k vytvoření nové rozvojové plochy a rozšíření celého areálu o 26 ha. Rozšíření má návaznost na Vysokou školu báňskou-Technickou univerzitu Ostrava a rovněž na projekt Národní centrum excelentního výzkumu v oblasti informačních technologií, IT4Innovations, v jehož rámci dojde k pořízení superpočítače. Ten bude postupně uveden k plnému provozu v roce 2014, přičemž by se měl v té době zařadit mezi 100 nejvýkonnějších superpočítačů na světě.

DVA OSTRAVSKÉ PROJEKTY V SOUTĚŽI O NEJINOVATIVNĚJŠÍ PROJEKT ROKU: GONG POSTOUPIL DO NEJLEPSÍ DESÍTKY!
V letošním roce se Ostrava uchází o vítězství ve 2. ročníku soutěže John Jacob Astor Competition o nejinovativnější projekt roku. Ta byla vyhlášena v rámci veletrhu a o vítězství se uchází 39 projektů z celého světa. Soutěž je pojmenována po realitním magnátovi, který již v 18. a 19. století prosazoval progresivní postupy při výstavbě komerčních nemovitostí (proslavil se např. luxusním hotelem Astor House v New Yorku, do něhož již v roce 1836 zavedl tekoucí vodu). Loňský premiérový ročník vyhrál hotel Hilton Garden Inn v Istanbulu. Prvním ostravským projektem, který usiluje o ocenění, je multifunkční hala Gong v Dolní oblasti Vítkovice, kdy společnost Vítkovice ve sto let starém nepoužívaném plynojemu vybudovala unikátní kongresové centrum pro více než 1 500 lidí. Dalším ostravským želízkem v ohni je projekt Nová Karolina – původní brownfield o 32 ha plochy, navazující na centrum města, který má všechny předpoklady stát se novým obchodním, obytným, administrativním i společenským centrem Ostravy. Podle informací německého organizátora veletrhu Messe München se hale Gong podařilo postoupit do nejlepší desítky. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže spojené s předáním ocenění nejlepším třem projektům proběhne při příležitosti veletrhu v pondělí 7. října v 17.30 hod.

Klíčová témata veletrhu: od globálních trendů po obnovitelné energie
Nejvýznamnějšími tématy, o nichž se na veletrhu bude diskutovat, budou vedle globálních ekonomických trendů také strategie financování a investic za současné ekonomické situace. Řeč bude i o alternativním financování – ať už jsou to progresivně se vyvíjející realitní segmenty (trh průmyslových nemovitostí, hotelnictví) či reakce na aktuální demografický vývoj v Evropě, promítající se do růstu výstavby projektů jako jsou kliniky či domy pro seniory. V centru pozornosti stále zůstává udržitelnost rozvoje. Bude se o ní diskutovat například v souvislosti s „inteligentní urbanizací“, to znamená s inovativními koncepty rozvoje měst budoucnosti. Jako jeden z klíčových řečníků s příspěvkem „Obnovitelné energie v Evropě: co znamenají pro nemovitosti, infrastrukturu a investování?“ vystoupí v pondělí 7. října Günther Oettinger, eurokomisař pro energetiku. Program konferencí je velmi rozsáhlý; jejich počet v rámci čtyř tematických diskusních fór přesáhne stovku a vystoupí na něm na 400 mezinárodních odborníků od realitních expertů přes bankéře až po prognostiky.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA