Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Ostrava a Moravskoslezský kraj opět míří na MIPIM

Ostrava a Moravskoslezský kraj opět míří na MIPIM

Město a kraj představí na prestižním realitním veletrhu v Cannes svůj potenciál pro různorodé investiční záměry. Na strmý růst segmentu průmyslových a logistických nemovitostí reaguje letos Ostrava především nabídkou investiční příležitosti v rámci průmyslové zóny Mošnov, jejíž součástí je i nově vytvořené multimodální logistické centrum.


11. března se ve francouzském Cannes znovu otevřou brány Festivalového paláce, aby se na 25. ročníku renomovaného veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM 2014 představili nejvýznamnější evropští a světoví investoři, developeři, banky a finanční instituce, města i celé regiony, realitní makléři, právníci a další profesionálové působící na trhu realit. Vloni se na 19.000 m2 výstavní plochy prezentovalo 20.000 účastníků z 80 zemí. MIPIM bývá vždy příležitostí zejména pro česká města a regiony, jež se chtějí představit zahraničním investorům jako atraktivní lokality pro uskutečňování investičních záměrů. Na veletrhu proto ani letos nechybí Ostrava, která se bude prezentovat spolu s Moravskoslezským krajem a městem Havířov. Díky tomu budou mít investoři možnost získat ucelený přehled o celém regionu a jeho investičních příležitostech. Ostrava je tak kromě Prahy jediným českým subjektem, který bude mít na MIPIMu samostatnou expozici. Dlouholetou účastí na veletrhu (letos již posedmnácté v řadě za sebou) město potvrzuje koncepčnost svého aktivního přístupu k investorům, jenž přispěl k jeho vysokému ratingovému hodnocení od agentur Standard&Poor´s a Moody´s.

Partnery Ostravy, která bude na veletrhu zastoupena svými náměstky, budou ve společné expozici společnosti CTP, Dalkia Česká republika, HB Reavis Group, Multi Development Czech Republic, OHL ŽS – divize Stavitelství Ostrava, PRK Partners a RPG Real Estate Land. Součástí prezentace města na veletrhu bude také doprovodný program. Akce pro potenciální investory se na ostravském stánku uskuteční ve čtvrtek 13. března v 16 hodin. Při ní proběhne také vylosování soutěže, v jejímž rámci mohou investoři získat např. několikadenní pobyt v Ostravě s letenkou z Paříže či Londýna a s ubytováním v prvotřídních hotelech. K příjemné atmosféře ostravského stánku po celou dobu veletrhu jako každoročně přispěje ochutnávka piva Ostravar a míchaných nápojů. Vzhledem k tomu, že partnerem Moravskoslezského kraje je pivovar Radegast, bude na stánku probíhat též ochutnávka piva stejnojmenné značky.

Na veletrhu představí Ostrava investorům a obchodním partnerům svůj potenciál v širokém spektru. Na strmý růst segmentu průmyslových a logistických nemovitostí reaguje letos především nabídkou investiční příležitosti v rámci průmyslové zóny Mošnov, jejíž součástí je i nově vytvořené multimodální logistické centrum. Díky své poloze vedle mezinárodního letiště, napojením na dálnice i železnice i díky rozsahu volných kapacit je zóna a přilehlý logistický hub ideální volbou pro investory, kteří chtějí operovat v rámci celé střední a východní Evropy. Dalšími nabízenými příležitostmi budou Vědecko-technologický park spolu s Centrem excelence IT4Innovations (IT4I), brownfieldy (Karolina, Dolní oblast Vítkovice, rozvojové území Ostrava-Hrušov), volné plochy k zastavění i strategické projekty. Příkladem úspěšného projektu města Ostravy, prezentovaného na veletrhu, je průmyslová zóna Hrabová, do níž se podařilo přilákat řadu zahraničních investorů. V neposlední řadě nabídku investičních příležitostí doplní Moravskoslezský kraj. Ten nabídne jak průmyslové zóny (Nad Barborou, Krnov – Červený dvůr a Kasárna, tak i rozvojové lokality ve Frýdku-Místku (Kasárna Frýdecký les, Kasárna Palkovická a nevyužité objekty společnosti Slezan) a projekty pro výzkum, vývoj a inovace.

Svou atraktivitu pro investory bude město a kraj ilustrovat na příkladu revitalizace Dolní oblasti Vítkovice – architektonického, developerského a rozvojového projektu, v jehož rámci proběhla mimo jiné unikátní přestavba bývalého Vítkovického plynojemu na multifunkční aulu Gong, a také na příkladu Nošovic jako velmi úspěšné průmyslové zóny, která se vstupem automobilky Hyundai Motor Company v roce 2007 stala milníkem přílivu investic do regionu. Mezi dalšími mezinárodními investory, kteří v současné době v Ostravě a kraji působí, lze uvést široké spektrum společností v různorodých průmyslových odvětvích. Jmenujme například ABB, Arcelor Mittal, Asus, Bang & Olufsen, Behr, Brembo, Centillion, Continental Automotive Systems, CTP, ECM, Gebrüder Weiss, GE Money, Grupo Antolin, HB Reavis Group, HP Pelzer, ITT, Multi Development. Pegatron, Plakor, Red Group, Siemens, Skanska Property, Sungwoo Hitech či TK Development.

Ostrava chce investory na svůj stánek a projekty přilákat také novou soutěží, která bude probíhat první tři dny veletrhu a vyvrcholí losováním při prezentaci na stánku ve čtvrtek 13. března odpoledne. Zájemci budou muset správně odpovědět na řadu otázek o městu, kraji a prezentovaných projektech; odpovědi najdou na stánku Ostravy a v prezentačních materiálech. Ceny do soutěže věnovaly významné subjekty působící v Ostravě a Moravskoslezském kraji: výherci díky tomu budou moci získat např. několikadenní pobyt v Ostravě s letenkou z Paříže či Londýna a s ubytováním v prvotřídních hotelech.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA