Úvodní strana » Zajímavosti » Oslavy výročí lázní ozdobí dva pokusy o rekord

Oslavy výročí lázní ozdobí dva pokusy o rekord

Bludov se připravuje na velkou slávu. V areálu lázní se uskuteční oslavy 85. výročí jejich založení a zároveň se zde uskuteční 3. ročník lázeňského dřevosochání. Součastí zábavného programu budou také dva pokusy o rekord.


 

I když dnes jsou bludovské lázně proslavené úspěšnou léčbou dětské obezity, v roce 1929 je Zdeněk Pospíšil otevřel coby „Radioaktivní a sirné lázně“. Přímo v areálu pramení totiž léčivý minerální termální pramen. Dnes se ústav zaměřuje kromě obezity také na léčbu pohybového ústrojí a diabetu.
Oslavy 85. výročí lázní vyvrcholí ve dnech 5. – 8. srpna, kdy se lázeňským parkem ponese zvuk motorových pil a řezbářských nástrojů.
Hlavní program pak vypukne v sobotu 9. srpna od 13 hodin. Kromě prezentace vytvořených děl mezinárodním týmem sochařů se mohou návštěvníci těšit na ukázky práce uměleckého kováře, vystoupení klientů Domova Paprsek a skupiny černošských bubeníků Afrika gnoma, představení kouzelníků, flašinetáře či na řemeslný jarmark. Pro děti budou připraveny soutěže a skákací hrad a k tomu všemu bude vyhrávat kapela Classic Band Bludov. Pořadatelé slibují také bohaté občerstvení včetně grilovaných specialit.
Součástí slavnostního odpoledne bude rovněž pokus o vytvoření dvou rekordů, a to řezbářem Jaroslavem Pecháčkem z Hanušovic, který mistrovsky ovládá řetězové pily. Dalším atraktivním okamžikem programu bude dražba vytvořených dřevoplastik.

 

Zdroj: elektronický zpravodaj NavstivteJeseniky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA