Úvodní strana » Zajímavosti » Organizátoři festivalu Spectaculo Interesse vyzývají k zasílání přihlášek do dalšího ročníku

Organizátoři festivalu Spectaculo Interesse vyzývají k zasílání přihlášek do dalšího ročníku

Ostrava, 21. 3. 2018 – Od března až do konce listopadu 2018 mohou zájemci o účast na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse přihlašovat do programu své inscenace. Nadcházející ročník SI proběhne od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. Bienále pořádá již od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava.                                             


 

Organizátoři festivalu Spectaculo Interesse vyzývají k zasílání přihlášek do dalšího ročníku

 

Ostrava, 21. 3. 2018 Od března až do konce listopadu 2018 mohou zájemci o účast na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse přihlašovat do programu své inscenace. Nadcházející ročník SI proběhne od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. Bienále pořádá již od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava.

                                            

Až do 30. listopadu 2018 mohou zájemci přihlašovat své inscenace do programu 13. ročníku mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, který se koná každý lichý rok na přelomu září a října v Ostravě. Nadcházející ročník proběhne od 29. září do 4. října 2019. O konečném výběru inscenací budou organizátoři informovat nejpozději 31. ledna 2019.

 

„Dramaturgie festivalu se zaměřuje na výrazné divadelní produkce, v nichž hraje důležitou roli loutka. Vedle inscenací čistě loutkových jde o jakékoli další produkce, které pracují s prostředky a principy loutkového divadla. Dramaturgický výběr není omezen žánrem inscenací ani cílovou skupinou,“ popisuje členka dramaturgické rady festivalu Daniela Jirmanová a dodává, že festival je určen jak dětským, tak dospělým divákům.

Při výběru dramaturgické rady mají přednost inscenace a projekty, které vznikly v době od konání posledního ročníku festivalu, v případě mimořádně zdařilých projektů však rada toto pravidlo může porušit.

Přihlášené inscenace mohou být vybrány jak do hlavního – soutěžního programu, tak rovněž do doprovodného – nesoutěžního programu. Produkce hlavního programu hodnotí tříčlenná porota a v závěru festivalu uděluje čtyři ceny. Doprovodný program se skládá především z nesoutěžních představení pro děti i dospělé, dále pak z workshopů, diskuzí, koncertů, přednášek či tematických výstav.

Elektronickou přihlášku a další pokyny naleznou zájemci na webu DLO v sekci Festivaly.

www.dlo-ostrava.cz/festivaly/spectaculo-interesse/pro-zajemce.

 

Kontakt:

Klára Šebestová

Marketing a PR

+420 725 097 936

marketing@dlo-ostrava.cz

www.dlo-ostrava.cz

 

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA