Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Oprava dálničních mostů na D47 v Ostravě začne po MS v hokeji

Oprava dálničních mostů na D47 v Ostravě začne po MS v hokeji

S opravami dálničních mostů na D47 v Ostravě se začne po ukončení mistrovství světa v hokeji. Na pondělní tiskové konferenci, která se konala v blízkosti poškozených mostů, se na takovém načasování shodli ministr dopravy Dan Ťok a primátor Ostravy Tomáš Macura. Spolu s oběma politiky si poškozené dálniční mosty prohlédl také ministr financí Andrej Babiš, který 16. března přijel na dvoudenní návštěvu Ostravy a Moravskoslezského kraje. 


 

Konkrétní datum zahájení oprav dálničních mostů bude stanoveno po dohodě Ministerstva dopravy s vedením města. S největší pravděpodobností však práce začnou bezprostředně po ukončení mistrovství světa v hokeji, jehož je město Ostrava spolupořadatelem, tj. v poslední dekádě měsíce května. S opravami by se sice podle současného stavu příprav mohlo začít i o několik týdnů dříve, přednost však nejspíš dostane zájem na plynulosti dopravy v době šampionátu. „Předpokládáme, že na mistrovství světa přijedou desetitisíce fanoušků, značná část z nich právě po D47, a případné uzavření dálničních mostů v těchto dnech by mohlo v Ostravě způsobit vážné dopravní komplikace, čemuž se chceme vyhnout,“ sdělil primátor Ostravy Tomáš Macura.
 


Ministerstvo dopravy odhaduje, že oprava obou dálničních mostů by neměla trvat déle než dva měsíce od zahájení prací. Náklady na opravu obou mostů ministerstvo dopravy předběžně vyčíslilo na částku do 20 milionů korun. Úhradu nákladů bude následně požadovat po zhotoviteli – stavební společnosti Eurovia. „Spor s Eurovií se pozmění na spor o uhrazení takto vynaložených nákladů a odstranění reklamovaných vad. Oba mosty opravíme najednou. Cílem je jednoznačně vrátit mosty bez omezení Ostravě do plného provozu. Bezpečně a co nejdříve,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok. 

 

 

Autor: Mgr. Michaela Závodná

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA