Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Ojedinělý závod Horská výzva startuje v Jeseníkách

Ojedinělý závod Horská výzva startuje v Jeseníkách

Seriál extrémních závodů Rock Point - Horská výzva napíše své první dějství v Jeseníkách. Nejnáročnější outdoorová soutěž v České republice vypukne pět minut před půlnocí v pátek 10. dubna v Koutech nad Desnou ve Ski areálu Kouty. 


 

Stejně jako v minulých letech si mohou závodníci vybrat ze tří tras - Short (14 km), Half (35 km) a Long (63 km). Nejkratší trať bude však možné absolvovat i mimo soutěž v kategorii Nordicwalking.
"Původně jsme chtěli nejkratší závodní trasu zcela nahradit pouze nesoutěžním pochodem, ale rozhodli jsme se, že ji rozdělíme na soutěžní a nesoutěžní část. Chceme totiž do Horské výzvy zapojit i ty, kteří nechtějí závodit, ale jen se zúčastnit zajímavé akce a poznat české hory," uvedl ředitel závodu Pavel Zitta.

Další novinkou letošního ročníku je rozšíření počtu kategorií. „Protože o oblíbenou kategorii Dogtreking byl stále větší zájem, rozdělíme ji zvlášť na muže a ženy, dosud byla jednotná,“ upřesnil Pavel Zitta. Extrémní závodní podnik Rock Point – Horská výzva nabídne letos čtyři víkendové běhy.

První závod odstartuje v Jeseníkách v pátek 10. dubna krátce před půlnocí, kdy se na trať vydají běžci nejdelší trasy. Na ně bude čekat trojice občerstvovacích stanic - na Ramzové (16 km), na Červenohorském sedle (25 km) a u Ovčárny u chaty horské služby (45 km). Ti nejrychlejší do cíle doběhnou ještě před startem dalších kategorií, ty totiž vybíhají až v sobotu dopoledne.

Horskou výzvu může absolvovat každý, kdo má chuť překonávat sám sebe. Přihlásit se mohou zájemci na webu www.horskavyzva.cz nebo také přímo na místě v den akce.

 

 

Zdroj: NavštivteJeseníky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA