Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Ochutnejte v Jeseníkách svatomartinskou husu

Ochutnejte v Jeseníkách svatomartinskou husu

Dozlatova upečená husička, zelí a knedlíky, k tomu sklenka místního piva nebo něčeho ostřejšího. V listopadu nabídne svatomartinskou husu řada restaurací v Jeseníkách. Většina z nich husu připraví podle původních receptů a z místních surovin. 


„Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu dlouhodobě pečuje o popularizaci původních receptů v jesenických kuchyních, a to celoroční iniciativou Ochutnejte Jeseníky," uvedla koordinátorka projektu Lenka Dusová.
Podávání svatomartinské husy patří k vrcholům gastronomického roku, proto se místní restaurace a hospůdky zapojily do akce „Ochutnejte v Jeseníkách svatomartinskou husu“ a připraví husu podle tradičních jesenických receptů Svatomartinskou husu mohou návštěvníci ochutnat například v příjemném Penzionu Kovárna v Horní Lipové, v Restauraci Bozeňov, v Penzionu Běla, ve Wellness hotelu Dlouhé Stráně nebo v Penzionu U Petra. Svatomartinské hody připraví také Hotel a Restaurace Křížový vrch, Restaurace Taverna a sváteční víkend si mohou užít rovněž návštěvníci Penzionu Kolovna v Hynčicích pod Sušinou.
Až skončíte s dozlatova vypečenou drůbeží, můžete svůj žaludek odměnit doušky některého z piv, jež se vaří v jesenických horách (Bran, Holba, Kvasslav), nebo něčím ostřejším, třeba věhlasným Absinthem Bairnsfather z Domašova. 

 

Zdroj: elektronická zpravodaj NavštivteJeseníky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA