Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Obnovujeme konstrukci skluzu na řece Ostravici, která umožní průchodu vodním živočichům

Obnovujeme konstrukci skluzu na řece Ostravici, která umožní průchodu vodním živočichům

Obnovujeme konstrukci skluzu na řece Ostravici, která umožní průchodu vodním živočichům V Ostravě 26. dubna 2018   Začátkem letošního roku byly zahájeny práce na opravě balvanitého skluzu na řece Ostravici v říčním kilometru 26,400. Tento skluz se nachází těsně nad zaústěním toku Baštice přibližně 800 m nad Staroměstským stupněm, jehož rekonstrukce se blíží ke konci. Stavbou bude obnovena konstrukce skluzu tvořená kameny uloženými tak, aby tlumily energii vody a zároveň umožňovaly průchod vodním živočichům. Nejzazší termín dokončení stavebních prací na balvanitém skluzu je plánován v listopadu tohoto roku.


Charakter stavby vyžaduje mnoho zemních prací a dovozu stavebního materiálu, převážně kamene, nákladními automobily podél koryta vodního toku. Jelikož je skluz situován v lokalitě, kde se denně pohybuje mnoho lidí, žádáme o zvýšenou opatrnost v okolí stavby. Opravu se budeme snažit dokončit v co možná nejkratší možné době, tak aby byla lokalita opět plně přístupná široké veřejnosti“, řekl Dalibor Kratochvíl, ředitel závodu Frýdek-Místek, státního podniku Povodí Odry.

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA