Úvodní strana » Aktuality » Událo se » O PROGRAM PRAZDROJ LIDEM JE REKORDNÍ ZÁJEM

O PROGRAM PRAZDROJ LIDEM JE REKORDNÍ ZÁJEM

Obyvatelé rozhodnou, které projekty získají finanční prostředky. Nošovice 29. 9. 2009 – Rekordních 86 projektů zaslaly neziskové organizace a samosprávní orgány do programu Prazdroj lidem, který každoročně vyhlašuje Plzeňský Prazdroj, a. s. v regionech Frýdecko-Místecko, Třinecko, Jablunkovsko a Ostrava.


Projekty se ucházejí celkem o 2,5 mil. Kč, které v regionu rozdělí Plzeňský Prazdroj. O tom, které organizace si nakonec odnesou finanční příspěvky rozhodnou ve veřejném hlasování samotní obyvatelé regionu. Ti mohou využít, kromě internetu a kupónů, hlasování formou DMS zpráv. Organizaci tak udělí nejen svůj hlas, ale i finanční příspěvek.

Osmý ročník programu Prazdroj lidem registroval rekordních 86 projektů. První kolo výběru projektů provedla tzv. Rada reprezentantů složená z 13 osobností, mezi nimiž nechybí zlatý paralympionik Radim Běleš či senátorka Eva Richtrová.

Do veřejného hlasování, které startuje 1. října, se probojovalo 26 projektů. Program Prazdroj lidem nabízí tři základní formy hlasování, z nichž nejvyšší váhu mají hlasy prostřednictvím DMS. Důvod přibližuje manažerka firemní odpovědnosti Plzeňského Prazdroje Zuzana Novická: : „Za první DMS zaslanou z jednoho telefonního čísla získává projekt 2 body, což je dvojnásobek oproti hlasování prostřednictvím tištěného kupónu nebo elektronického formuláře na internetu. DMS jsme zvýhodnili kvůli ceně, ale také jako odměnu za odhodlání podpořit projekt z vlastních zdrojů.“

Od 1. října může veřejnost hlasovat také prostřednictvím hlasovacích kuponů nebo internetu na webových stránkách www.prazdrojlidem.cz, kde bude představeno všech 26 postupujících projektů a hlasovací formulář.

O tom, které organizace získají příspěvky na své projekty, bude jasno na konci tohoto roku.

Prazdroj lidem
Dárcovský program Prazdroj lidem probíhá v regionu už od roku 2002.
Během 7 ročníků programu Prazdroj lidem (dříve Občanská volba) bylo rozděleno více než 14 mil. Kč mezi 85 projektů.
Celkově se do projektu zapojilo v hlasování 40 890 občanů z celé Severní Moravy
V loňském roce se o grant ucházelo 52 projektů
Lidé zaslali celkem 11.325 hlasů
Díky rádcovským zprávám DMS dostali neziskové organizace navíc 49.356 Kč.


Plzeňský Prazdroj
S celkovým prodejem více než 10,7 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2008 a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v Česku a největším exportérem českého piva. Hlavními značkami Plzeňského Prazdroje v ČR jsou Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast, Velkopopovický Kozel a nealkoholický Radegast Birell.
Plzeňský Prazdroj vyrábí v ČR pivo ve třech pivovarech – v Plzeňském pivovaru, Pivovaru Radegast a Pivovaru Velké Popovice. Obchodně distribučních center, která zajišťují zásobení v příslušných regionech, je v republice 13.
Společnost Plzeňský Prazdroj si je plně vědoma své odpovědnosti vůči životnímu prostředí a jako jednu ze zásad svého podnikání přijala politiku ochrany životního prostředí. Věnuje se zejména péči o vodní zdroje, čištění průmyslových vod, minimalizaci emisí CO2 i ostatních emisí, recyklaci, úsporám energie a zefektivnění dopravy.
Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem globální skupiny SABMiller plc, druhého největšího výrobce piva na světě, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
 


 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA