Úvodní strana » Zajímavosti » Nový pěvecký sbor pro ostraváky zahajuje zkoušky - teenageři budou zívat pop-rockový repertoár

Nový pěvecký sbor pro ostraváky zahajuje zkoušky - teenageři budou zívat pop-rockový repertoár

Na území Ostravy působí celá řada kvalitních a zajímavých pěveckých sborů nejrůznějšího zaměření. Příští týden se k nim na pár měsíců přidá jeden zcela nový a poměrně originální. “Tak trochu jiný sbor” Fusion Trojka bude určen dospívající mládeži ve věku 13 až 18 let, čemuž bude samozřejmě odpovídat nejen jeho repertoár, ale i způsob fungování. Sbor je zcela otevřený, přihlásit se může každý zájemce splňující věkový limit. První zkouška proběhne už příští pondělí 27. března, činnost sboru pak vyvrcholí koncertem na hlavním pódiu festivalu Slezská Lilie v sobotu 10. června.


Fusion Trojka 2017 – tisková zpráva

Ostrava 20. 3. 2017

 

Nový pěvecký sbor pro ostraváky zahajuje zkoušky -

teenageři budou zívat pop-rockový repertoár

 

 

Na území Ostravy působí celá řada kvalitních a zajímavých pěveckých sborů nejrůznějšího zaměření. Příští týden se k nim na pár měsíců přidá jeden zcela nový a poměrně originální. “Tak trochu jiný sbor” Fusion Trojka bude určen dospívající mládeži ve věku 13 až 18 let, čemuž bude samozřejmě odpovídat nejen jeho repertoár, ale i způsob fungování. Sbor je zcela otevřený, přihlásit se může každý zájemce splňující věkový limit. První zkouška proběhne už příští pondělí 27. března, činnost sboru pak vyvrcholí koncertem na hlavním pódiu festivalu Slezská Lilie v sobotu 10. června.

 

Teenagery, kteří se do sboru Fusion Trojka rozhodnou zapojit, budou čekat tři měsíce pravidelných zkoušek, (budou probíhat každé pondělí od 17:00 do 19:00 hodin v prostorách 1st International School of Ostrava v Moravské Ostravě), ale také workshopů a dalších aktivit, na kterých dostanou příležitost vyzkoušet si kromě sborového zpěvu i nejrůznější další dovednosti od sólového zpěvu a dirigování až po hru na hudební nástroje - pop-rockový sbor se totiž samozřejmě neobejde bez pořádné kapely. I do té se ale zájemci mohou aktivně zapojit. K účasti tedy stačí jediné: dostavit se na první zkoušku. Všechno ostatní pak už prý půjde samo, tvrdí orgnizátoři. 

 

Pop-rockové sbory Fusion velmi úspěšně fungují v mnoha evropských zemích od Estonska po Bulharsko, a také v České republice jich je několik. “Chceme dát příležitost všem děckám, které muziku nejen rády poslouchají, ale nebojí se své oblíbené songy si také z plných plic zazpívat. A rádi přivítáme i ty, kdo by si rádi vyzkoušeli zahrát v kapele, ale nikdy k tomu neměli odvahu nebo příležitost. Jsme otevření opravdu pro každého. Máme zkušenosti z mnoha měst a mnoha zemí, že tenhle projekt je něco, co teenagery velmi baví a naplno si ho užívají. Výsledek, jakého jsou nakonec tito nezkušení ale nadšení amatéři schopni dosáhnout pak často mnohé hodně překvapí,” říká s úsměvem hlavní vedoucí sboru, sympatická mladá americká pianistka Shelby Flowers, která v Ostravě žije již několik let, a kterou měli Ostravané možnost slyšet na řadě vystoupení a koncertů, ať už jako doprovodnou nebo sólovou hráčku.

 

Sbor Fusion Trojka může způsobem fungování připomínat jiný známý ostravský projekt Ostrava zpívá gospel. Tato podobnost není náhodná, oba projekty jsou totiž propojeny personálně. Fungování sboru Fusion zastřešuje stanice Církve bratrské Ostrava CB Trojka, partner projektu OZG, a většina dobrovolníků, kteří jsou do vedení Fusionu zapojeni, se podílí i na organizaci zmíněného gospelového projektu. Mnozí z dobrovolníků pak mají dlouholeté zkušenosti s vedením dalších podobných aktivit a programů pro dospívající mládež nejen v České republice, ale i v zahraničí.

 

Veškeré  informace o projektu je možno nalézt na stránkách www.fusiontrojka.fusionjv.eu nebo na facebookovém profilu sboru. S případnými dotazy je možno kontaktovat organizátory e-mailem na adrese fusion@cbtrojka.cz .

 

Informace o projektu:

Církev bratrská Trojka, Barbora Filipová, tel: 739049633, mail: bfilipova@josiahventure.com

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA