Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Novinka ve statistikách - Bojovnost a obětavost hráčů změří Radegast index

Novinka ve statistikách - Bojovnost a obětavost hráčů změří Radegast index

o oficiálních statistik hokejové extraligy míří zbrusu nový ukazatel Radegast Index. Ten bude měřit bojovnost a obětavost hráčů, a to kombinací několik parametrů.


U hokejistů se budou sledovat zablokované střely, takzvané „hity“, tedy bloky soupeřova hráče, a +/- body za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených gólech. Výsledkem bude hodnota Radegast Index. Nový statistický ukazatel se bude sledovat u každého hráče, ale dominovat by měli zejména obránci. Radegast, který je oficiálním pivem extraligy, plánuje průběžné vyhodnocování Indexu a odměňování bojovných a obětavých hráčů.

Statistiky jsou u fanoušků hokeje velmi populární. Zatím však chyběl parametr, který by sledoval to, jak moc hráči bojují, padají do střel a nevyhýbají se ostrým střetům. A právě to je cíl Radegast Indexu.

„Fanoušci chtějí vidět u hráčů maximální nasazení, bojovnost a ochotu se obětovat pro tým. Nyní budou i tyto vlastnosti měřitelné a fanoušci si je budou moci porovnat. Lze očekávat, že se na čelních pozicích prosadí hráči, kteří nedominují v kanadském bodování, ale pro svůj tým odvádějí pořádný kus práce,“ řekl marketingový manažer značky Radegast Karel Kraus.

Radegast Index bude součástí oficiálních statistik hokejové extraligy a bude průběžně zveřejňován společně s ostatními sledovanými parametry na www.hokej.cz. Radegast také plánuje průběžně odměňovat největší bojovníky a ocenit toho nejlepšího po skončení extraligové sezóny.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA