Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Nová sezóna v DLO: osvědčení tvůrci i festival bořící bariéry

Nová sezóna v DLO: osvědčení tvůrci i festival bořící bariéry

 Divadelní sezóna 2016/2017 nabídne divákům premiéry, ale i festival Divadlo bez bariér a další oblíbené akce.


Nová sezóna v DLO: osvědčení tvůrci i festival bořící bariéry

 

12. 8. 2016, Ostrava – Divadelní sezóna 2016/2017 nabídne divákům premiéry, ale i festival Divadlo bez bariér a další oblíbené akce.

PREMIÉRY

Dramaturgický plán na sezónu 2016/2017 skrývá inscenace pro děti malinké i větší. Divadlo loutek letos vsadilo na osvědčené tvůrce, kteří již mají na kontě povedené a oblíbené inscenace nejen pro děti.

První chystanou premiéru bude mít 25. listopadu inscenace Nastupovat! Děják z rychlíku, která by měla zábavnou formou představit divákům dějiny 20. století, a to prostřednictvím dění na železnici. Inscenaci připravuje tým Radovan Lipus, Marek Pivovar, Marek Pražák a Eva Kotková, který v DLO stvořil úspěšné inscenace pro dospělé Z Deniku Ostravaka a Šaryk vzpomíná. Na scénáři se podílí také herec DLO Karel Růžička, který byl původcem myšlenky zpracovat tímto způsobem moderní dějiny.

Všechny děti, ale i jejich rodiče a prarodiče jistě potěší, že na 27. ledna 2017 je v DLO plánovaná premiéra inscenace Dášenka čili Život štěněte. Příběh roztomilé foxteriérky z pera Karla Čapka bude na hlavní scéně DLO režírovat Marek Zákostelecký, který bude zároveň i autorem scény, kostýmů a loutek. Marek Zákostelecký režijně stojí za oblíbenou inscenací Čtyřlístek zasahuje a do inscenace Láska s červeným nosem navrhoval scénu, kostýmy a loutky.

Nesmírně oblíbenou inscenací pro žáky základních škol je Hodina Komenského, kterou pro DLO napsal Vít Peřina a zrežíroval ji Martin Tichý. I tento tým se do DLO vrátí, a to v inscenaci Středa nám chutná, která bude mít premiéru na jaře 2017.

FESTIVAL DIVADLO BEZ BARIÉR

Divadlo loutek Ostrava připravuje 9. bienále festivalu Divadlo bez bariér, který proběhne 3. – 6. října 2016. Festival se během posledních tří bienále vyprofiloval na mezinárodní přehlídku vynikajících divadelních představení, z nichž si vyberou diváci všeho věku a různých zájmů. Festival má za cíl nabídnout tvorbu, která překračuje hranice mezi námi i v nás. DLO na festival pozvalo např. Stanislava Zindulku a Divadlo v Řeznické, režisérské duo SKUTR, Jaroslava Duška, Taneční studio Light, Buchty a loutky a mnohé další. Festival nabídne dopolední představení pro školy, odpolední a večerní představení pro dospělé, představení ve školách, v nemocnicích a speciálních zařízeních, besedy a v neposlední řadě již od vzniku festivalu přetrvává linie spolupráce s hendikepovanými.

DALŠÍ CHYSTANÉ AKCE

Divadlo loutek připravuje pro diváky program na Noc divadel, která proběhne 19. listopadu a naváže na divácky úspěšné minulé ročníky. Po loňském úspěchu bude i letos pro diváky připraveno Jarní putování divadlem, které nabízí možnost nahlédnout do divadelního provozu z trochu jiného úhlu a zažít divadlo netradičně. V neposlední řadě nebude chybět Den dětí a také velice oblíbený a žádaný cyklus tvořivých dílen, během kterých si návštěvníci mohou vyrábět různé typy loutek za dohledu vyškolených lektorů. Letní prázdniny jako obvykle budou patřit akci Léto s pimprlaty.

 

 

Kontakt:

Lucie Mičková

Marketing a PR

+420 725 097 936

marketing@dlo-ostrava.cz

www.dlo-ostrava.cz

 

 

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA