Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Neziskové organizace mohou požádat o finanční podporu z programu Prazdroj lidem

Neziskové organizace mohou požádat o finanční podporu z programu Prazdroj lidem

Neziskové organizace z Ostravska, Frýdecko-Místecka, Třinecka, Jablunkovska a nově také Novojičínska a Karvinska mohou začít podávat své projekty do programu Prazdroj lidem. Plzeňský Prazdroj prostřednictvím 12. ročníku programu rozdělí 2,5 mil. Kč.


Neziskové organizace by se měly zaměřit na projekty přinášející dlouhodobý užitek a zapadající do podtitulu programu „Pro budoucí generace.“ K podání projektů mají organizace čas do 31. 8. na www.prazdrojlidem.cz. Poté je posoudí takzvaná Rada reprezentantů složená z osobností regionu. To, kdo peníze nakonec získá, ovlivní tradičně obyvatelé regionu ve veřejném hlasování.

„Chceme, aby projekty podpořené v rámci programu Prazdroj lidem přinesly užitek i dalším generacím, měly dlouhodobý vliv. Uvítáme i zcela nové projekty, které potřebují pomoc v začátku. V minulosti bychom našli řadu takových, které se rozběhly jen díky programu Prazdroj lidem a úspěšně fungují dodnes,“ řekla Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace spol. Plzeňský Prazdroj.

Neziskové organizace mohou žádat o maximální částku 300 tis. Kč. Základní podmínkou je, aby byl projekt realizován v regionech Ostravsko, Frýdecko-Místecko, Třinecko, Jablunkovsko, Novojičínsko a Karvinsko. „Letos poprvé mohou žádat organizace také z Novojičínska a Karvinska. Rozhodli jsme se o rozšíření programu o tyto dva regiony, protože patří k oblasti, kde je pivo Radegast doma. Žádat teď tedy mohou subjekty napříč severomoravským regionem od Nového Jičína po Český Těšín,“ dodala Drahomíra Mandíková.

Organizace mohou hlásit své projekty do 31. 8. Během září zasedne Rada reprezentantů složená ze zástupců Plzeňského Prazdroje a osobností severomoravského regionu, Ta vybere ty pro region nejpotřebnější a vyšle je do veřejného hlasování. Podle výsledků hlasování pak Rada rozdělí 2,5 mil. Kč z programu.

Přihlašovací formulář včetně detailních informací o programu je k dispozici na webových stránkách www.prazdrojlidem.cz.

Během jedenácti ročníků programu Prazdroj lidem bylo na severní Moravě podpořeno 144 projektů částkou 24 milionů Kč. O rozdělení příspěvků rozhodlo takřka 100 tis. přijatých hlasů.

Harmonogram 12. ročníku
1. června až 31. srpna – přijímání přihlášek
polovina září – předvýběr projektů pro veřejné hlasování Radou reprezentantů
1. až 31. října – veřejné hlasování
listopad – hodnocení výsledků veřejného hlasování, přerozdělení peněz dle výsledků hlasování, slavnostní předání šeků
2014 – realizace podpořených projektů
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA