Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Největší soutěž hudebníků pokračuje čtvrtfinále!

Největší soutěž hudebníků pokračuje čtvrtfinále!

Dalším sítem prošla řada kapel, které chtějí uspět v největší soutěži amatérských hudebníků v České republice - Radegast Líheň 2013. Došlo dokonce na ryze slovenské kolo, i druhá čtvrtfinálová kola ale slibují parádní hudební zážitky.


Radegast Líheň zahájila svá čtvrtfinálová kola přesně na apríla v opavském Music clubu Jam. A přestože nejhorší cestu v nepříjemném počasí absolvovala kapela až z Vysokého Mýta, rozhodně toho nelitovala. První účinkující ostravský Places doplatil na poměrnou nevyzrálost hudebníků, kteří však podle poroty určitě mají šanci na růst. Jelikož už kapelu porotci slyšeli na jiných akcích, více se jim líbila jejich předchozí vystoupení v akustické verzi, kde lépe vyzněla zajímavá zpěvačka. Havířovští Ajdontker bohužel jako by nechali energii doma a nerozvášnili je ani fanoušci pod pódiem, kteří jí měli asi více než kapela. Vítězem se tak stali Neeasi z Vysokého Mýta, která naopak až zářila energií. „Vystoupení kapely skvělých hudebníků gradovalo po celou dobu koncertu. Výborně sladěný zpěvák s vokály dostal i zvukaře klubu, který prohlásil, že šlo o nejlepší kapelu, co kdy v klubu Jam hrála nejen v rámci soutěže. Neeasi byli jednoznačně nejlepší kapelou a úplně rozcupovala další kapely večera,“ popsal zástupce pořádající Viking agency.
Úterní kolo konané tradičně v Barráku v Ostravě vyhrála parta Mass Perception ze Žiliny, přičemž do poslední chvíle nebylo jasné, jak těsné její vítězství bude. Až po diskuzi poroty postoupila na úkor havířovských Solar Systém, kteří však těsnou porážku nesli se ctí a dokonce soutěž na facebooku podpořili slovy: „Včera naprosto luxusní akce v Barráku, Líheň se stává unikátem, skvělá návštěvnost a ten zvukař tam, toho by měli vyfotit a vyrobit mu pamětní tabuli, nebo ho dát na poštovní známky. Hoši děkujééém!!“
Čtvrteční čtvrtfinálové kolo v klubu Garage v Ostravě-Martinově se neslo v ryze slovenském duchu, když všichni tři čtvrtfinalisté přijeli ze země našeho východního souseda. Kolo zahájila skupina Patriot ze Sence, která však nedosáhla kvalit dvou následujících. Jako druzí se představili BASStards z Martina, kteří předvedli živý a energický slovenský bigbít a v té chvíli byli favoritem soutěže. Vítězství však nakonec patřilo až třetímu nastupujícímu – rovněž slovenským Aces z Bratislavy. „Kapelu opět táhnul excelentní zpěvák. Kapela skvěle šlapala, jedinou vadou byla pódiová show, kterou kazil statický basový kytarista. Ale jinak jasný postup z krásného kola,“ popsal jeden z porotců. Poslední první čtvrtfinálové kolo pokračovalo v Jazz clubu výjimečně v pátek a skončilo po uzávěrce.
Radegast Líheň pokračuje druhými čtvrtfinálovými koly už 8.4.2013 v opavském Music clubu Jam – vystoupí zde kapely Sweet Leopard (Ostrava), The End (Třinec) a Stripless (Senec, SK). V klubu Barrák se bude pokračovat v úterý 9.4. ve složení Panta Rhei (Přerov), Fragmentary (Olomouc) a Clinic Music (Bratislava, SK). Ve čtvrtek 11.4. se v ostravském klubu Garage představí skupiny Emergency Exit (Rožnov p. R.), Ginger (Přerov) a Disconnexion (Třebíč). V Jazz clubu v Havířově v tentýž den vystoupí On the Way (Nová pláň), Fishing strip (Topolčany, SK) a Behavior (Wroclav, PL). Koncerty začínají v 19.00 hod., jsou bez vstupného a podrobnosti jsou zveřejňovány na stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu soutěže Radegast Líheň.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA