Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Největší klubová soutěž hudebníků startuje!

Největší klubová soutěž hudebníků startuje!

Už příští týden se budou moci pravidelně vypravovat fanoušci skvělé muziky do čtyř klubů na Moravě, aby se stali svědky největšího klubového klání amatérských rockových kapel. Pod názvem Radegast Líheň odstartuje již čtrnáctý ročník v Ostravě, Havířově, Třinci a Olomouci. 


„Pro letošní ročník jsme zachovali spolupráci se stejnými kluby jako v předchozím roce, tedy s klubem U6 v Dolní oblasti Vítkovice, který rok od roku vzkvétá. Vynechat jsme nemohli ani místo vzniku soutěže – havířovský Jazz club či nejvýchodnější klub v republice – třinecké Barrocko či krásný olomoucký hudební stánek – Bounty rock café. Do všech těchto klubů srdečně zveme fanoušky muziky, kteří vždy uslyší vystoupení tří hudebních skupin spřízněných stylů, z nichž jednu pošle odborná porota do dalších bojů,“ vysvětlují produkční soutěže z pořádající havířovské agentury Viking agency. Ti do poslední chvíle pracují zejména na atraktivních odměnách pro nejlepší kapely z tohoto ročníku.
„Stále probíhají jednání s pořadateli hudebních festivalů, na nichž si čtyři finalisté vybojují svá vystoupení. Chceme, aby jich bylo opět více než v předchozím ročníku. Už nyní ale máme jistotu, že odměn pro ty nejlepší bude daleko více než v předchozích letech. Mezi novými partnery přibyla například společnost HDT, která věnuje hudebníkům vybavení zkušebny,“ s potěšením prozrazují pořadatelé.
Fanoušci se v těchto dnech dozvěděli na internetových stránkách www.lihen.cz kompletní program základních soutěžních kol a tedy i jména 72. skupin, které odborná porota vybrala. „Přihlásilo se 430 skupin z několika zemí Evropy, což je rekord soutěže a i z toho je znát, že je o ni velký zájem. Se stoupajícím počtem přihlášených stoupá i kvalita vybraných kapel, přesto bohužel nedojde na všechny, kdo by si zasloužili soutěžit. Alespoň v základních kolech se porota snažila dodržet žánrovou čistotu a prostor pro vystoupení byl opravdu jen pro 72 účinkujících,“ dodávají.
Soutěž začíná vždy od sedmé večerní, je tradičně bez vstupného a už ve středu 18.2. se mohou její fanoušci vypravit do Bounty Rock Café do Olomouce, o den později do havířovského Jazz clubu a klubu Barrocko v Třinci a v pátek do ostravského klubu U6 v Dolní oblasti Vítkovice.

 

Autor / zdroj: Marek Slonina 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA