Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Nejlepší ležák na světě vaří v Jeseníkách

Nejlepší ležák na světě vaří v Jeseníkách

Pivo Holba Premium z jesenických hor je vítězem Beer and whisky festivalu. Tato skvělá zpráva přišla ze švédského Stockholmu, kde se konala jedna ze čtyř největších přehlídek piva na světě. Hanušovická dvanáctka uspěla v konkurenci 600 piv!  


Podle porotců jí zlatou medaili přinesla především vyvážená plná chuť, výborný říz, harmonický dojem po napití a prvotřídní kvalita. „Držet primát v prestižní kategorii ležáků, a to na světové úrovni, je pro nás obrovský úspěch. Poprvé jsme v této soutěži zvítězili už před čtyřmi lety a letos prvenství dokázali obhájit,“ komentuje úspěch ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka a upozorňuje na přednosti hanušovického piva. Do jeho kvality se promítají nejen prvotřídní český chmel a slad i horská voda, kterou pivovar čerpá z vlastních hloubkových vrtů, ale také tradiční způsob výroby.
„Zásada je na pivo nespěchat a ta se dnes bohužel často nedodržuje, protože čas jsou peníze. U nás například ležák zraje dva měsíce, to je pro nás zákon,“ vysvětluje Vladimír Zíka.
Ležáku Holba Premium se ročně vyrobí do 40 tisíc hektolitrů, což je zhruba deset procent celkové produkce hanušovického pivovaru. Na trhu je k dispozici v lahvích i jako sudové pivo v gastro zařízeních.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA