Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Nejkratší cestou na Lysou horu v Beskydech

Nejkratší cestou na Lysou horu v Beskydech

Vzpomněli jste si na poslední chvíli? Udělalo se pěkně o víkendu až odpoledne? Nebo jste přišli z práce domů a ještě by jste si rádi někam vyšlápli? Potom se nabízí Lysá hora! Že je to daleko a vysoko? Nevadí. Pokusíme se Vám poradit nejkratší cestu a možná i snad nejjednodušší cestu na vrchol.


Podmínkou je, že musíte jet autem, čímž dosáhnete vstupního bodu, a tím je hotel Bezruč. K hotelu se dostanete cestou od Frýdlantu nad Ostravicí a dále směr Malenovice. Cesta končí parkovištěm u hotelu. Na recepci hotelu zaplatíte 40 Kč za osobní auto na den.

Nástup na trasu je v horní části parkoviště, kde je zelená značka. Z počátku půjdete lesem, překonáte dva menší vodní toky a dostanete se na rozcestí zelené a modré značky. Dáte se tedy doprava po modré značce. Cesta je nyní vedena spíše po horizontále a tudíž není tak náročná. Jak se ovšem budete dostávat výše, tak bude pěšina postupně stoupat lesem a bude náročnější.

Kousek před vrcholem se napojíte na žlutou značku, která vede na Lysou horu z obce Krásná. Nejnáročnější je asi poslední kilometr, který je samotným stoupáním na vrchol našeho cíle ve výšce 1324 m n.m. Toho můžete pohodovou chůzí dosáhnout přibližně za 2 hodinky. O občerstvení mít starost nemusíme. Na vrcholu je možností na občerstvení dostatek. Pokud někomu vyhládne, tak i jídelní lístek (nástěnka na zdi) nabídne spoustu nejrůznějších druhů pokrmů přes řízek, guláš segedínský, hovězí či srnčí, palačinky, halušky, nudle s mákem, smažák, zelňačku, česnečku. Vybere si opravdu každý.

Cesta dolů Vám uteče ještě rychleji a tak celý výlet může bez problémů trvat 4 hodinky. Když si odmyslíme cestu na hotelové parkoviště, tak se to dá stihnout i v časové tísni. Když budete trpěliví, nebudete moc spěchat a budete vybaveni čelovkou nebo jiným světlem, pak západ slunce na Lysé hoře stojí opravdu za to!

 

  

 


 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA