Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Návštěvnost soutěže Radegast Líheň stoupá!

Návštěvnost soutěže Radegast Líheň stoupá!

Přestože příjemně stoupá návštěvnost základních kol třináctého ročníku největší československé klubové soutěž amatérských hudebníků Radegast Líheň, domácím se stále nedaří. Přitom určitě i jejich účast v soutěži přináší zájem fanoušků.


„V prvním kole sice neuspěly skupiny z pořádajícího regionu, jejich účast však přinesla zvýšený zájem o soutěž. Kapely tak ve většině klubů hrály před mnohem početnějším publikem než v kole prvním. Přesto ani věrné publikum nepřineslo regionálním kapelám postup, když se radují hlavně soutěžící z hlavních měst,“ popisují průběh pořadatelé z havířovské produkční agentury Viking agency. Hlavními městy pak je myšlena samozřejmě Praha, ale také Bratislava, odkud pochází první slovenský čtvrtfinalista – parta Ewelin. V tomto kole, v ostravském klubu-kavárně U6 poprvé nastoupili jen dva soutěžící, když se třetí na poslední chvíli omluvil. „Skupina Ewelin ale byla o stupeň lepší, než první nastupující skupina 2-R. Ta neuspěla zejména kvůli rytmice. Ewelin byla natolik kvalitní, že už na místě se s ním domlouval zástupce skupiny Tublatanka na společném koncertu,“ dodávají pořadatelé. Ostatní kluby zažily kompletní trojčlenná kola a dvakrát se v nich z postupu radovaly pražské party – z klubu Bounty Rock Cafe jde dále parta PAPAJOE a z havířovského Jazz clubu Esence. Čtveřici postupujících z druhých kol doplňuje skupina INFINITY z Kunštátu.
Zvýšený zájem o základní kola se dá očekávat i v třetích kolech soutěže tento týden, protože i tentokrát do klubů zamíří domácí zástupci. Ve středu se prokletí domácích pokusí prolomit v Bounty Rock Cafe v Olomouci skupina Smell Well, ve čtvrtek v klubu Barrocko v Třinci českotěšínská Amorfia a v Havířově domácí Gutter Slut. Jen v ostravském klubu U6 v Dolní oblasti Vítkovic se v pátek sejde trojice bez domácího zastoupení. „Přesto věříme, že fanoušci dobré muziky přijdou podpořit nadějné skupiny do všech klubů a vytvoří opět skvělou atmosféru. Můžeme k tomu opět slíbit pivo Radegast zdarma za nákup v partnerském centru Forum Nová Karolina a další tradiční bonusy,“ dodávají pořadatelé. Více o novinkách, programu a soutěži samotné najdou zájemci na stránkách www.lihen.cz.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA