Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Nadační fond EVRAZ vyhlásil druhé kolo přijímání žádostí pro rok 2012

Nadační fond EVRAZ vyhlásil druhé kolo přijímání žádostí pro rok 2012

Ostrava. Nadační fond EVRAZ (NFE) vyzývá v tomto roce podruhé žadatele o příspěvek na své projekty. Organizace, které se v Moravskoslezském kraji věnují pomoci hendikepovaným dětem a dětem postiženým dětskou mozkovou obrnou, mohou své projekty přihlásit do 31. října 2012.


Pro schválené projekty z druhé výzvy je připraveno k rozdělení 5 mil. korun. V prvním kole, které bylo ukončeno v měsíci dubnu, bylo přijato 66 žádostí. Správní rada NFE rozhodla o přidělení celkem 3,7 mil. Kč pro 32 neziskových projektů z Moravskoslezského kraje.

„Od roku 2005 podpořil NFE přes 180 projektů ze sociální oblasti, zdravotnictví, vědy a vzdělávání, kultury a sportu za více než 57 milionů korun“ sdělil předseda správní rady NFE, Dmitrij Ščuka.
„Jsme dlouhodobou součástí regionu, pracujeme tady i bydlíme. Těší nás, že naše finance pomáhají tam, kde je třeba,“ dodal, Dmitrij Ščuka.

Mezi podpořenými projekty z dubna tohoto roku je například Dysolympiáda Spolu 2012 ZŠ logopedické v Ostravě, vybavení Smyslové zahrady v ZŠ speciální a MŠ speciální v Novém Jičíně nebo nákup pomůcek pro rozšíření vybavení dětské rehabilitace ve Sdruženém zdravotnickém zařízení Krnov.

Své žádosti o minigranty mohou také opět přihlásit i zaměstnanci společnosti EVRAZ VÍTKOVICE STEEL v rámci projektu „EVRAZ lidé pomáhají“. V roce 2012 bylo již realizováno 7 zaměstnaneckých projektů.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA