Úvodní strana » Zajímavosti » Na zrekonstruovaném hřišti na Dubině si můžou zahrát softball děti i dospělí

Na zrekonstruovaném hřišti na Dubině si můžou zahrát softball děti i dospělí

rvní etapa rekonstrukce softballového hřiště na Dubině za podpory Nadace OKD zdárně skončila a místní klub Slávie Ostravská univerzita odstartoval jarní sezonu. Kromě ženského týmu budou hřiště využívat i základní školy v okolí, které se zapojily do softballové školní ligy. Původem americký sport s pálkami a rukavicemi si však může rovněž zahrát široká veřejnost, pro kterou softballový klub připravuje turnaje. 


První akce pro veřejnost se koná v neděli 25. května od 10 hodin na hřišti u restaurace Zlatý orel. „Lidé si budou moci vyzkoušet slowpitch, tedy rekreační formu softballu vhodnou pro začátečníky a amatérské hráče. Na místě budou trenéři, kteří vysvětlí pravidla hry a základní dovednosti, například jak hodit a chytnout míč nebo jak správně držet pálku,“ uvedla členka výboru Slávie Ostravská univerzita Veronika Bezecná.
Smyslem projektu, který vznikl za podpory sdružení Ostrava – Evropské město sportu 2014 je přiblížit softball široké veřejnosti a poskytnout herní zázemí pro všechny, které tento sport láká, a chtějí si osvojit základní softballové dovednosti. „V minulosti jsme uspořádali několik zápasů a zaznamenali jsme pozitivní ohlasy. Nadto se často setkáváme s lidmi, kteří si softball někdy vyzkoušeli, například v hodinách tělesné výchovy, na táboře či firemní akci. Nemají ale vlastní pálky a rukavice, takže si nemohou rekreačně zahrát. I proto jsme se rozhodli zorganizovat sérii turnajů pro veřejnost, na nichž zajistíme jak potřebné vybavení, tak trenéry,“ upřesnila Bezecná.
Věková hranice pro účast na turnaji je 10 let. Pro mladší děti jsou přichystány soutěže a průpravné softballové aktivity. „Akce je vhodná také pro rodiny s dětmi. Zatímco rodiče budou hrát softball, jejich potomky pohlídáme a zajistíme sportovní program. Podrobnější informace zájemci naleznou na našich webových stránkách a Facebooku,“ dodala Bezecná.
Klub Slávie Ostravská univerzita plánuje také příměstský tábor pro děti ve věku 6 až 15 let, a to v termínu od 25. do 29. srpna. Pod vedením zkušených trenérů se děti budou učit techniku házení a odpalování či zdravotní a koordinační cvičení. Chybět nebudou ani hry a soutěže.
 

 

Slavnostního otevření hřiště se zúčastnilo na 300 žáků
Softballová sezona na Dubině oficiálně odstartovala 7. května, kdy se uskutečnilo slavnostní otevření hřiště za přítomnosti místostarosty městského obvodu Ostrava-Jih Radima Miklase, ředitele Nadace OKD Martina Olši a projektového manažera Nikoly Vavrouse, zodpovědného za program „Sídliště žije“. Ten funguje právě pod Nadací OKD, která finančně podpořila rekonstrukci původního hřiště, čímž umožnila návrat softballu na Dubinu po 12 letech. Zahájení sezony se taktéž zúčastnil ředitel Základní školy V. Košaře Vladimír Durčák a vedoucí místního charitního střediska Michala Magone Jiří Hořínek. „Slavnostní otevření hřiště proběhlo ve dvou fázích. Dopoledne se akce zúčastnilo na 300 žáků ze Základní školy V. Košaře, pro něž jsme připravili sportovní program a hry. Odpoledne jsme přivítali kolem stovky lidí z řad veřejnosti, kteří dostali příležitost zahrát si zápasy a vyzkoušet si nejrůznější softballové aktivity,“ popsala průběh slavnostního otevření organizátorka akce Lucie Kaplarczyková ze Slávie Ostravské univerzity. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA