Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Na nádvoří zámku v Bílovci byla odkryta cenná historická dlažba

Na nádvoří zámku v Bílovci byla odkryta cenná historická dlažba

Právě teď můžete pořídit na nádvoří zámku v Bílovci unikátní fotografie a záznamy. Archeologové zde totiž postupně odkrývají původní historickou štětovou dlažbu pocházející pravděpodobně z 18. století, která byla nalezena například u vchodu pro služebnictvo i v průjezdu, jímž jezdily kočáry.


 

„Podařilo se odkrýt mnohem více dlažby, než jsme původně očekávali,“ konstatuje kastelán Eduard Valeš a dodává, že nově odrytou dlažbu mohou spatřit i návštěvníci zámku při prohlídkách. Probíhající rekonstrukce nádvoří v hodnotě 7,6 milionu korun ani rekonstrukce zámecké fasády v hodnotě 860 tisíc korun totiž chod zámku neomezily. Návštěvníky tu čeká expozice s nábytkem z počátku 20. století, tzv. altdeutsch, zámecká kaple sv. Hyacinta i muzeum rodiny Sedlnitzkých z Choltic s nově instalovaným apartmánem poslední šlechtické majitelky zámku. Novinkou je výstava prací ostravského heraldika a fotografa Vítězslava Lazeckého, autora erbu Sedlnitzkých nad vstupním schodištěm zámku.
 

 

Součástí prohlídky jsou také expozice Lov a myslivost v proměnách doby, historické retro hračky bíloveckého sběratele Zbyňka Havláta i hasičské minimuzeum s historickou hasičskou stříkačkou z druhé poloviny 19. století. Děti určitě osloví dětská zbrojnice.

 

Více informací na:

www.zamekbilovec.estranky.cz
www.facebook.com/Zamekbilovec

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA