Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Na festivalu Ladná Čeladná zazní písně Ježka, Voskovce a Wericha v originálním zpracování

Na festivalu Ladná Čeladná zazní písně Ježka, Voskovce a Wericha v originálním zpracování

Písněmi Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha vyvrcholí páteční program festivalu Ladná Čeladná, který se koná 31. července a 1. srpna v areálu místní základní školy. Písně klasiků zazní na hudební scéně od 22 hodin v podání Ondřeje Rumla a výtečných muzikantů z Matěj Benko Quintet.


 

Ruml a jeho hudební přátelé v roce 2014 nahráli album „Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha“. Písničkám klasiků se rozhodli dát novější zvuk, zachovali nicméně jazzový ráz, kterým je Ježkova tvorba pověstná.

 

Skupina Voila namíchá pozoruhodný hudební koktejl

Šanson, swing, reggae, jazz, twist, pop či hip-hop. Právě tyto žánry kombinuje kapela Voila, která vystoupí v sobotu 1. srpna v 18 hodin na festivalu Ladná Čeladná. Pozoruhodný hudební koktejl korunuje originální hlas frontmanky Zdenky Trvalcové, který jistě ocení příznivci francouzské zpěvačky ZAZ.

Voila vznikla před pěti lety, když slovenská zpěvačka Zdenka Trvalcová potkala v Praze akordeonistu Michala Mihoka. Nejdříve hráli francouzské šansony v netradičních úpravách, později se začali věnovat vlastní tvorbě. V současném složení (zpěv, akordeon, kytara, kontrabas a bicí) vydali své první album „Décollage“.

Společně s kapelou Voila je možné vydat se na výlet po Evropě doprovázený hudebními styly 20. století a příběhy, které Zdenka Trvalcová „vypráví“ s lehkostí a nadsázkou prostřednictvím svého jedinečného hlasového projevu.

 

 

 

Více informací o festivalu Ladná Čeladná najdete na stránkách www.ladnaceladna.cz a facebooku www.facebook.com/ladnaceladna

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA