Úvodní strana » Zajímavosti » Na české koleje poprvé vyrazily vagony s dětskou hernou

Na české koleje poprvé vyrazily vagony s dětskou hernou

Na českou železnici poprvé vyjíždí vozy s hernou pro malé děti. Ve svých vozech je začala nabízet společnost RegioJet ve vlacích mezi Prahou a Havířovem. Od prosince by měly být speciální herny i v jednotkách railjet Českých drah.  


RegioJet při modernizaci dalších ojetých vozů, které nakoupil v Rakousku a Švýcarsku, zrušil zatím v osmi vozech celkem tři běžná kupé a spojil je v jednu hernu. "Vozy s dětskou hernou budou v každém spoji," řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. 

Jde o další způsob, jak dopravci bojují o cestující na konkurenční trase mezi Prahou a Ostravou.

Už dříve RegioJet nasadil vozy s kupé vyhrazenými pro rodiny s dětmi. České dráhy mají na řadě dálkových spojů kupé vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let, v pendolinech jsou například takzvané rodinné zóny.

Speciální koutek pro děti budou mít dráhy i v jednotkách railjet, které nasadí do plného provozu od letošního prosince, půjde v podstatě o malé dětské kino. Leo Express nabízí dětem ve svých vlacích zapůjčení her. 

V dětské herně RegioJetu jsou nejen hračky, stolní hry a literatura pro děti, ale i televize. Do kupé si může rezervovat místo šest lidí, do herny ale budou mít přístup i další děti cestující ve vlaku. V dětském kupé platí běžný tarif RegioJetu v třídě Standard. 

Speciální kupé či části vozů pro děti jsou běžné například ve Švýcarsku, kde nechybí prakticky v žádném dálkovém vlaku

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-zacal-vozit-vagony-s-detskou-hernou-fad-/eko-doprava.aspx?c=A140326_221924_eko-doprava_suj
Zdroj foto: http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-zacal-vozit-vagony-s-detskou-hernou-fad-/eko-doprava.aspx?c=A140326_221924_eko-doprava_suj

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA