Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Muzeum Jesenicka boduje u návštěvníků i v soutěžích

Muzeum Jesenicka boduje u návštěvníků i v soutěžích

Stálá expozice čarodějnických procesů v Jeseníku získala další ocenění. Občanské sdružení Za krásnou Olomouc uděluje každé dva roky Ceny Rudolfa Eitelbergera za zdařilou realizaci v oblasti architektury, urbanismu a péči o památky v Olomouci a Olomouckém kraji.


V sobotu 5. října získala jedno z ocenění také „Stálá expozice čarodějnických procesů na Jesenicku v 17. století“ otevřená v roce 2012.

V rámci TOP 10 realizací v Olomouckém kraji od roku 2010 se zařadila na osmé místo a ředitelka Vlastivědného muzea Jesenicka Mgr. Veronika Rybová obdržela čestné uznání za prostor, jenž při vedení svěřené instituce poskytuje kvalitní architektuře.
Její kolegyně Ing. Arch. Lukrécie Lachmanová sklidila uznání za projekt stálé expozice čarodějnických procesů, která je od roku 2012 otevřena ve sklepení Vodní tvrze. Investorem je Olomoucký kraj.
Po 2. místě v národní soutěži muzeí Gloria musealis v kategorii výstava a Ceně veřejnosti Olomouckého kraje se jedná o další významnou cenu pro Vlastivědné muzeum Jesenicka. Nejen stálou expozici věnovanou čarodějnickým procesům, ale také další výstavy, můžete v muzeu nyní navštívit od úterý do soboty mezi 9. a 17. hodinou.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA