Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Most U Splavu se na tři měsíce uzavře

Most U Splavu se na tři měsíce uzavře

V pondělí 3. srpna 2015 bude v Bílovci zahájena rekonstrukce mostu U Splavu, která se dotkne zhruba šesti stovek občanů žijících za říčkou Bílovkou. Po počátečních stavebních pracích na původní kamenné opěře mostu se tato důležitá komunikace totiž od 17. srpna na tři měsíce zcela uzavře. 


autor: Jiří Velký

 

„Půjde o velký zásah do života asi sto padesáti rodin v městské části Střelnice, ale je to nutné. Starý most je ve špatném technickém stavu a nemá vyhovující nosné podmínky. Snažili jsme se proto všechny občany, kterých se to týká, o plánu a průběhu stavby co nejvíce informovat,“ říká starosta města Bílovce Pavel Mrva a dodává: „Po celém městě je vyvěšeno na padesát letáků, informace jsou na facebooku, webových stránkách města a informační brožury dostali jednotliví občané také do poštovních schránek.“

 

autor: Jiří VelkýV rámci plánování bylo nutné vyřešit i řadu provozních potíží, které s rekonstrukcí mostu souvisí. Například fakt, že vjezd na náhradní objízdnou trasu vedoucí za kuželnou u restaurace Střelnice je povolen jen vozidlům do celkové hmotnosti 4,1 tuny. Vedení města tak muselo po dobu uzavírky mostu zajistit nejen zásobování uvedené lokality náhradním způsobem, ale i náhradní svoz odpadu. „V období opravy nebudeme svážet klasické popelnice nebo kontejnerové nádoby, ale na každou bytovou jednotku přidělíme na náklady města určitý počet pytlů na komunální a tříděný odpad. Ten budeme pravidelně svážet dodávkami,“ vysvětluje starosta Pavel Mrva. Speciální režim byl také nastaven pro dojezd vozidel záchranné služby a hasičských jednotek.

Nový most U Splavu v hodnotě necelých dvou a půl milionů korun bude zprovozněn v  listopadu. 

 

 

Zdroj/autor: Šárka Seidlerová

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA