Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Moravský rozhlas vyráží na cesty

Moravský rozhlas vyráží na cesty

MORAVSKÝ ROK, společný projekt moravských stanic Českého rozhlasu, vstupuje do svého druhého ročníku. Představí nejrůznější chutě a vůně specialit z celé Moravy a Slezska. 


V sobotu 28. dubna v 10.05 hodin maratón sedmi přímých přenosů zahájí ostravská redaktorka Dagmar Misařová na slavnostech v malebném Štramberku, jemuž vévodí zřícenina hradu s majestátní věží a kde už po dlouhá staletí (v upomínku legendárního vítězství místních křesťanů nad mongolským vojskem roku 1241) pečou perníkové Štramberské uši. 26. května pozve olomoucká Zora Ježková všechny posluchače do Loštic proslavených zlatavými tvarůžky, 24. června zavítáme na Mezinárodní folklórní festival ve Strážnici a 14. července ochutnáme v Rožnově pod Radhoštěm valašské frgály. Na vinobraní ve Velkých Pavlovicích pozve posluchače brněnská redaktorka Marcela Vandrová první zářijovou sobotu, 29. září bude patřit tradiční kuchyni jesenických hor a 27. října přímo v Hrubé Vrbce na Horňácku okoštujeme jejich proslavené štrůdly. „Přímé přenosy, v nichž nemůže chybět živá kapela ani soutěž o ceny, si už vloni získaly značnou posluchačskou přízeň. Letos jich bude jednou tolik, proto věříme, že posluchače potěšíme o to víc. A zvolené téma dává tušit, že nejen hudba, ale i jídlo spojuje národy,“ dodává k cyklu, který odvysílají Český rozhlas Brno, Olomouc a Ostrava, jejich garant Michal Bureš.

Bližší informace o projektu Moravský rok lze najít před první termínem prvního přímého přenosu na internetových stránkách Českého rozhlasu Ostrava, Olomouc a Brno a ve vysílání na jednotlivých frekvencích regionálních stanic Českého rozhlasu nebo také na internetových adresách www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA