Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Morávka projde důkladným vyčištěním

Morávka projde důkladným vyčištěním

Řeka Morávka patří mezi toky s nejčistější vodou na Moravě. Aby tomu tak bylo i v budoucnu, potřebuje péči a pomoc lidí. Díky příspěvku pivovaru Radegast ve výši 200 tis. Kč na projekt Čistá Morávka projde řeka v následujících týdnech důkladným vyčištěním. Koryto bude zbaveno odpadků a invazních rostlin, zejména křídlatky.


Jako první se do práce na řece pustilo asi 50 zástupců společnosti Plzeňský Prazdroj, které doprovodily osobnosti severomoravského regionu, například senátorka Eva Richtrová či kapitán vítkovických hokejistů Jiří Burger.

Čištění řeky provede rožnovská nezisková organizace ČSOP Salamandr prostřednictvím projektu Čistá Morávka. Ten finančně podpořil pivovar Radegast částkou 200 tis. Kč. „Radegast se vaří v Beskydech a tak je přirozeně ochrana a péče o prostředí, ve kterém se rodí naše pivo, jednou ze zásad našeho podnikání. V loňském roce jsme podpořili výsadbu několika tisíc nových stromů v Beskydech a část z nich i sami zasadili. Letos jsme se tedy pustili do čištění Morávky,“ řekl marketingový manažer značky Radegast Karel Kraus. Do koryta řeky se vydalo asi 50 zástupců Plzeňského Prazdroje a asi deset moravských osobností. Všichni se pustili do vyčištění úseku v okolí Starého města u Frýdku-Místku. Obec Staré město se také postarala o likvidaci nasbíraného odpadu.

„Těší mě, že jsem mohla přispět k dobré věci. Byla jsem překvapena, kolik nečistot je potřeba z řeky a jejích břehů odstranit. Beskydy jsou pýchou našeho regionu a mělo by být povinností nás všech tyto přírodní krásy chránit,“ řekla senátorka Eva Richtrová.

Péče o vodní zdroje a hospodárné užívání této suroviny je jednou z priorit společnosti Plzeňský Prazdroj, do které pivovar Radegast náleží. Úsporná opatření jsou zacílená na maximální využití vody v mycích, sanitačních a dalších technologických procesech. To se v Nošovicích úspěšně daří, protože se spotřebou 2,91 hl vody na 1 hl vyrobeného piva patří Radegast mezi 5 nejlepších pivovarů skupiny SABMiller, do které patří přes 100 pivovarů na celém světě.

Čištění Morávky - Eva Richtrová Čištění Morávky - Jiří Burger

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA