Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Moderní administrativní projekt IQ Ostrava bodoval v prestižní soutěži Best of realty – Nejlepší z realit

Moderní administrativní projekt IQ Ostrava bodoval v prestižní soutěži Best of realty – Nejlepší z realit

Na 2. místě soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit v kategorii Nová administrativní centra se umístila kancelářská budova IQ Ostrava developerské společnosti CTP, do které se nedávno nastěhoval její většinový nájemce.


Finská společnost Tieto, lídr v oblasti informačních technologií a inženýrských služeb v Evropě, si zde pronajala 16 000 m2 z celkových 22 000 m2 plochy. V moderních kancelářích pracuje na 1 550 zaměstnanců. Společnost CTP do projektu investovala 50 milionů eur.
IQ Ostrava má statut tzv. zelené budovy. Projekt je certifikován systémem BREEAM, což představuje 30procentní úspory energií pro nájemce. IQ Ostrava se tak řadí mezi první budovy v moravskoslezské metropoli, které získaly tento certifikát.
„Ocenění v této soutěži si velmi považujeme, protože dává pozitivní signál stávajícím i potenciálním investorům, že i v Ostravě a celém moravskoslezském regionu stojí za to investovat a rozvíjet své obchodní aktivity,“ říká Remon Vos, ředitel společnosti CTP.
Soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit je v tuzemsku považována za nejprestižnější ve svém oboru. Letos se konal již 14. ročník. Vyhlášeno bylo 6 základních kategorií: Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Obchodní centra, Hotely a nově také Průmyslové a skladové areály. Vedle těchto kategorií získává Zvláštní cenu poroty projekt, který se v daném období zasloužil za rozvoj českého realitního trhu.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA