Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Mladá Ostrava vyfará znovu na světlo! 8. ročník festivalu YOUTH4YOUTH je tady!

Mladá Ostrava vyfará znovu na světlo! 8. ročník festivalu YOUTH4YOUTH je tady!

Nová hudba, tváře, příběhy a zábava! Na to a mnohem více se můžete těšit již 10. října 2015 v areálu Provozu Hlubina. Jedinečný festival s tradicí YOUTH4YOUTH je určen pro mladé lidi, kteří chtějí objevit něco nového, poslechnout si neotřelou hudbu, poznat nové lidi a především okusit neopakovatelnou atmosféru! 


 

Pro ty, kteří nás za ta léta přece jen neznají, si dovolíme představit se:Jsme skupina mladých lidí, kteří chtějí dát šanci a prostor mladým a nadaným umělcům z Ostravy a okolí. Zkrátka mladí pro mladé!Rozhodli jsme se navázat na předchozí úspěšné ročníky a díky neziskové organizaci YMCA Ostrava-Poruba již po osmé představit skryté ostravské talenty v rozmanitých uměleckých žánrech.

Připraveno máme dvanáct hudebních umělců, kteří se budou dělit o dvě stage. Čekají vás hudebníci jako Zostra, M2E, Gilli, Ampli Fire, Saboter, Ajdontker, Cocaine Party nebo třeba Mad Tea Party. Těšit se můžete i na nejrůznější taneční či divadelní vystoupení, pro která máme letos připravenu samostatnou scénu, ale také na barmanskou show či galerii zaplněnou uměním nadějných fotografů či malířů. No řekněte, nebyla by škoda si nechat ujít zrození nějaké ostravské hvězdy? Úplnou novinkou v programu festivalu jsou pak workshopy, do kterých se mohou aktivně zapojit i sami návštěvníci festivalu! Interaktivní lekce nabídnou zájemcům možnost vyzkoušet si například žonglování,  slacklining, arteterapii, základy dramatu či balet s choreografem a baletním mistrem Igorem Vejsadou.

 


Letošní ročník jsme chtěli udělat něčím odlišný a atraktivnější, a tak jsme festival protentokrát přesunuli do nově zrekonstruovaného Provozu Hlubina. Tyto prostory dnes vypadají zcela jinak, než když se tam v minulosti sprchovali horníci, zkoušel hornický orchestr adokonce vzniklo i první ostravské loutkové divadlo!„Od loňského roku se Youth4Youth liší především místem konání. Několik posledních let festival probíhal v klubech Cooltour a Marley na Černé louce a za tu dobu jsme si na toto prostředí zvykli jak my, tak návštěvníci.Přestože Provoz Hlubina pro nás není úplně neznámý, v roce 2010 se zde totiž konal 3. ročník festivalu, nedávná přestavbaprostor změnila k nepoznání. Nové prostředí s sebou samozřejmě nese výzvy, ale i příležitosti, díky nimž jsme mohli přidat divadelní a taneční scénu, nebo rozšířit galerii a dát tím možnost až sedmnácti mladým vystavujícím.“ uvedla Barbora Urubová, jedna z organizátorek festivalu.

Festivalové brány budou otevřeny v 15:00, vstupné za celých devět hodin programu je 50 Kč. Pokud se chcete aktivně zapojit do příprav festivalu i Vy a stát se dobrovolníkem, stačí vyplnit přihlášku na našem webu. Více o vystupujících, harmonogramu a další informace se dozvíte na www.y4y.cz a na facebooku YOUTH4YOUTH festival OFFICIAL.Těšíme se na Vás!

Festival je podporován z rozpočtu statutárního města Ostrava.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA