Úvodní strana » Zajímavosti » Miro Žbirka vystoupí se svými největšími hity ve Vsetíně

Miro Žbirka vystoupí se svými největšími hity ve Vsetíně

Valašské záření, tradiční kulturní akce napříč žánry pro všechny generace, kterou se Vsetíňané loučívají s prázdninami, letos nabídne jako hlavní tahák koncert Miroslava Žbirky s kapelou, který se uskuteční v pátek 5. září od 19.00 hodin ve velkém sále DK Vsetín. 


Jednotícím podtitulem letošního ročníku bude „Made in Czechoslovakia“ prozrazující, že zavzpomínáme na staré časy česko-slovenské vzájemnosti.

Miro Žbirka, zpěvák a skladatel známý pod přezdívkou „Meky“, který v loňském roce oslavil své šedesáté narozeniny, je legendou československé pop music a stálicí naší hudební scény již od 70. let.

Pochází ze smíšeného manželství. Je synem Slováka Šimona Žbirky a Angličanky Ruth Galeové. Své písně tak velmi často zpíval a zpívá v obou jazycích svých rodičů.

Miroslav má dva starší bratry – Antona a Jasona, kteří ho přivedli k hudbě. Díky své matce ovládal aktivně angličtinu a ve svých hudebních začátcích tak hrával písně The Beatles a dalších západních kapel.

Spolu s Jánem Lehotským a Marikou Gombitovou stál u zrodu kapely skupiny Modus. Většinu kariéry pak od roku 1980 strávil jako sólový zpěvák a o dva roky později se stal prvním slovenským Zlatým slavíkem. Po Waldemaru Matuškovi byl druhý, kdo dokázal porazit Karla Gotta. V současnosti žije a bydlí se svou rodinou v Praze.

Na svém kontě má desítky hitů, nejslavnějšími jsou dodnes Balada o poľných vtákoch, Denisa, Biely kvet, Atlantída, Múr našich lások, 22 dní či Katka. Na tyto melodické hity a spousty dalších i z posledního tvůrčího období zpěváka se můžete těšit 5. září ve vsetínském domě kultury, kde Miro Žbirka se svou kapelou vystoupí v rámci Valašského záření.

Předprodej vstupenek probíhá v kině Vatra. Více informací na www.dkvsetin.cz.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA