Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse se vrátí již po jedenácté!

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse se vrátí již po jedenácté!

Na začátku října ožije Ostrava loutkářským uměním, které přinese mezinárodní festival Spectaculo Interesse pořádaný Divadlem loutek Ostrava. 


 

Divadlo loutek Ostrava pořádá od roku 1995 v každém lichém roce mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, který patří v oblasti loutkového divadla k nejvýznamnějším akcím ve Střední Evropě. Je to výběrová soutěžní přehlídka nejvýraznějších loutkářských inscenací z celého světa. Vybírá je čtyřčlenná dramaturgická rada ve spolupráci s domácími i zahraničními poradci. Hlavním kritériem předvýběru je umělecká hodnota, užší výběr pak ovlivňují hlediska ekonomická a provozní. DLO tento festival pořádá především díky finančnímu příspěvku statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje, Ministerstva kultury, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a partnerům RWE a VZP.
4. – 9. října 2015 se bude konat jedenácté bienále. Z přibližně 150 zhlédnutých představení vybrala dramaturgická rada 21 soutěžních titulů, které se odehrají na hlavní a alternativní scéně DLO či v sousedním multižánrovém centru Cooltour. Na festivalu se představí umělci z tří kontinentů – z Kanady, Izraele, Francie, Španělska, Finska, Slovinska, Maďarska, Německa, Polska, Slovenska a Česka. DLO bude hrát na festivalu představení Marvin a Vlku, dobré chutnání! mimo soutěž.

 


Soutěžní představení bude hodnotit tříčlenná odborná porota: Nina Malíková (ČR), Ida Hledíková (Slovensko) a Szilárd Boráros (Maďarsko). V závěru festivalu udělí hlavní cenu za nejlepší inscenaci a dvě ceny za specifické výkony a kvality.
Novinkou letošního ročníku je Miniscéna, která bude umístěna v centru města na Jiráskově náměstí. Bude fungovat jednak jako permanentní infostánek, ale především jako místo zábavy a pobavení pro kolemjdoucí obyvatele Ostravy. Na minipódiu budou zpravidla dvakrát denně probíhat drobná loutkářská vystoupení.

 


Spectaculo Interesse vypukne v neděli 4. října odpoledne nesoutěžním představením na Slezskoostravském hradě a průvodem k budově DLO. Oficiální slavnostní zahájení bude v 17 hodin na hlavní scéně a naváže na ně první soutěžní představení, Kouzelná flétna z Vratislavi.
Podrobnější informace je možno nalézt na www.dlo-ostrava.cz.

 

 

Autor: Lucie Mičková 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA