Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Mezinárodní festival outdoorových filmů opět zahájí Ostrava 11. ročník 2013

Mezinárodní festival outdoorových filmů opět zahájí Ostrava 11. ročník 2013

Letošní 11. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů se opět rozšířil. Tentokrát do 43 měst České a Slovenské republiky a zamíří také poprvé do Ruska. Oficiálně bude zahájen v Ostravě v pátek 4. října a slavnostně ukončen v sobotu 7. prosince v Praze.


Festival nenabízí jen promítání filmů, ale také mnoho doprovodných programů. Jedním z nejzajímavějších bude bezesporu Outdoorová Ostrava, která se uskuteční 27.9 od 14 hodin ve venkovních a vnitřních prostorách nákupního centra FORUM Nová Karolina

Outdoorová Ostrava

„Vzhledem k loňskému úspěchu této akce jsme se rozhodli navázat a uspořádat opět akci Outdoorová Ostrava“ říká ředitel festivalu a jednatel společnosti Jiří Kráčalík“. „Jedná se o největší doprovodný program ze všech 43 měst. Připraveno je několik sportovních a kulturních atrakcí pro dospělé a děti v nákupním a zábavním centru FORUM Nová Karolina. Vše bude zdarma a některé z akcí si budou moci lidé vyzkoušet na vlastní kůži“ dodává pan Kráčalík. (viz. TZ Outdoorová Ostrava).

Prolog festivalu

Slavnostnímu zahájení bude předcházet prolog, který se uskuteční v Domě knihy LIBREX 3. října v 17 hod. Jedná se o setkání protagonistů festivalu (organizátorů, poroty, hostů) s diváky, jehož součástí bude promítání ukázek filmů. Každý účastník obdrží vstupenku na zahájení.

Zahájení festivalu

Slavnostní zahájení se letos uskuteční již 4.10, a to nově v Domě kultury města Ostravy. Před samotným programem se od 17 hod ve foyer uskuteční vernisáž výstavy čestného hosta Diny Štěrbové a jejího cestovatelského parťáka Víti Dokoupila. Výstava nese výstižný název Nemocnice na konci světa a bude dokumentovat vývoj první české nemocnice v Karakoramu.

Večerní program bude zahájen v 18 hodin v Divadelním sále. Jako moderátor se výjimečně představí Vladimír Polák, člen činohry Národního divadla moravskoslezského. Kulturní program zajistí Edith Piaf v podání ostravské zpěvačky Míny a bubenická virtuozita Dalibora Mráze. Na pódiu se také představí trojnásobný mistr světa v bike trialu Petr Kraus. Mezi zajímavými hosty nebude chybět již zmiňovaná Dina Štěrbová, Radek Jaroš – nejúspěšnější současný český horolezec (13 osmitisícových vrcholů!), Sváťa Božák – úspěšný účastník nejtěžšího cyklistického závodu světa – Napříč Amerikou. Na jevišti dostanou prostor také zástupci města Ostravy a MS kraje. Při slavnostním večeru se bude jako vždy promítat. „Oproti minulým ročníkům jsme se rozhodli pro změnu. Diváci uvidí celé filmy a nejen ukázky, jak tomu bývalo dříve zvykem“ upozorňuje David Křetínský, produkční festivalu.

Promítání filmů v Ostravě letos ve dvou kinech

Kino Art (Dům kultury města Ostravy) – nejvíce promítání, beseda čestného hosta, nominace
Kino Luna – největší projekční plocha promítaného obrazu v Ostravě (18 x 9 m)

Veškerý doprovodný program festivalu v Ostravě seřazený chronologicky včetně filmů naleznete zde: http://www.outdoorfilms.cz/program/?mesto=17

Čestný host festivalu

Čestným hostem letošního ročníku bude česká horolezkyně Dina Štěrbová, která byla dlouhou dobu držitelkou českého výškového rekordu, má za sebou několik nejvyšších vrcholů naší planety a řadu vodáckých a horských expedic. Založila 1. českou nemocnici v odlehlém pohoří Karakoram v Pakistánu. Své besedy uspořádá v Ostravě 8. 10. od 19:30 v kině Art, ve Frýdku-Místku 21. 11. od 19:00 v Nové scéně Vlast a v Praze 6. 12. od 18:30 v kině Lucerna.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA