Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Mezinárodní festival outdoorových filmů 9. ročník 2011

Mezinárodní festival outdoorových filmů 9. ročník 2011

9. ročník tohoto již prestižního festivalu proběhne ve 26 městech České a Slovenské republiky. Bude oficiálně zahájen 14. října a potrvá až do 3. prosince 2011.  


Slavnostnímu zahájení bude předcházet PROLOG FESTIVALU, který se uskuteční v Domě knihy LIBREX 13. října v 17 hod. Jedná se o setkání protagonistů festivalu – organizátorů, poroty, hostů, filmařů … s diváky. Budou se promítat ukázky filmů a každý účastník dostane 50 % slevu na zahájení festivalu. Před slavnostním zahájením bude 14. 11. v 17 hod ve vestibulu kina Vesmír Vernisáž výstavy známého ostravského horolezce Leopolda Sulovského pod názvem Horská fotografie.

Slavnostní zahajovací Večer bude moderovat pražský moderátor, cestovatel a filmař Petr Horký. V kulturním programu vystoupí fujaristi a trombitáši slovenské skupiny Kelčovan a známý mikromág Jakub Vosáhlo s příznačným programem pro tento festival „Jak se stát horolezcem“. Při slavnostním večeru se bude taky promítat. Diváci uvidí 10 TOP ukázek těch nejatraktivnějších filmů z celého festivalu. Novinkou je odvysílání přímého přenosu ze zahájení televizí NOE.

Čestným hostem letošního ročníku je pan Richard Konkolski (USA-ČR), který přiletí z USA na celou dobu festivalu. Jedná se o legendu československého mořeplavectví a závodu osamělých mořeplavců přes Atlantik. Třikrát obeplul na maličké jachtě Niké zeměkouli. Je zasloužilý mistr sportu, napsal řadu knih a natočil několik atraktivních filmů. Taktéž pokřtí svou novou knihu a uspořádá besedy – doprovodné programy, v řadě festivalových měst. Na jeho poutavé povídání se mohou diváci těšit v ostravském kině Vesmír v neděli 16. října v 19:30 hod.

Dalšími doprovodnými programy, na které se mohou diváci v Ostravě těšit, bude např. beseda Leopolda Sulovského – LHOTSE 8516m z jeho loňské expedice. Marek Šimiček představí svůj program Bajkal 700 z přechodu zimního sibiřského Bajkalu 2011. Jiří Kráčalík připravil komponovaný pořad 2300 km Thajskem. Veškeré ostravské besedy se budou konat v klubu Atlantik. V Galerii 7 v centru Ostravy proběhne výstava známého mistra fotografické krajiny – Petra Sikuly. Výstava probíhá až do 11. 11. 2011.

Festival v číslech a statistikách. Festival se uskuteční ve 26 městech, nejvýše položený festival v ČR – Luční bouda – Krkonoše, 16 zúčastněných států, 110 přihlášených filmů, 107 filmových dní, 234 filmových bloků, 375 filmových hodin. Festival urazí za dobu putování po ČR a Slovensku 6876 km. Festival probíhá na Slovensku ve dvou městech. Filmy budou soutěžit ve čtyřech kategoriích: A) dobrodružný sportovní film, B) horolezecký a horský film, C) dobrodružný vodní sportovní film, D) cestopisný film.

Ze slavnostního zahájení v Ostravě a slavnostního zakončení v Praze bude televize NOE zajišťovat přímý přenos.

Záštitu převzalo Ministerstvo kultury České republiky, primátor hl. města Prahy, hejtman Moravskoslezského kraje, náměstek statutárního města Ostravy, primátor statutárního města Zlína a hejtmana Zlínského kraje.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA