Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Mezinárodní festival outdoorových filmů

Mezinárodní festival outdoorových filmů

Letošní 10. jubilejní ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů proběhne v rekordních 35 městech České a Slovenské republiky. Oficiálně bude zahájen v Ostravě v pátek 12. října a slavnostně ukončen 8. prosince v sobotu v Praze.


OUTDOOROVÁ OSTRAVA, 10.10. od 14h – FORUM NOVÁ KAROLINA
„Vzhledem k letošnímu výročí festivalu jsme se rozhodli připravit celou řadu novinek. Tou největší bude bezesporu akce OUTDOOROVÁ OSTRAVA“ říká Mgr. Jiří Kráčalík, ředitel festivalu. „Nejen, že dovezeme sníh a bude se v říjnu v Ostravě lyžovat, ale bude připravena celá řada atrakcí, které si budou moci sami lidé vyzkoušet. Jsou to např: let horkovzdušným balónem, lanová dráha a lanové překážky Tarzanie, skoková exhibice na trampolínách – česká reprezentace z Rožnova pod Radhoštěm, aktivity pivovaru Budvar: lezecká stěna, bungee running a divoký býk, exhibice Petra Krause – několikanásobného mistra světa v bike trialu, výstava horské fotografie Leopolda Sulovského, prezentace a soutěže různých firem, bubenická show ala stomp – skupina BumBumBand, street dance & break dance show, ukázka práce městské policie ČR, malování pro děti, LAND ROVER – prezentační jízdy a představení moderátorem, soutěže, nafukovací atrakce pro děti, tým Rally Dakar včetně vozu atd. (viz. TZ Outdoorová Ostrava).
Vítězné snímky z minulých let
Velkou zajímavostí roku 2012 bude promítání vítězných filmů z loňských ročníků. Do soutěže se letos přihlásilo přes 100 filmů z 16 zemí světa. Porota vybrala 70 filmů soutěžních a 15 nesoutěžních, které často získaly nějakou cenu na festivalu v minulých letech. Diváci se tak mohou těšit na velkolepou a v historii festivalu ojedinělou podívanou. Další zajímavostí letošního ročníku je přihlášení celovečerních filmů od společnosti Bonton a Hollywood. Pád do ticha o horolezci v Andách, který se zraněný týden prodíral nehostinnou krajinou a bojoval sám o holý život. Film Sanctum je strhující podívanou natočenou dle skutečnosti v jeskyni v Nové Guinei, kam vstoupí 6 potápěčů a jen jeden se vrátí živý.
Prolog
Slavnostnímu zahájení bude předcházet PROLOG FESTIVALU, který se uskuteční v Domě knihy LIBREX 11. října v 17 hod. Jedná se o setkání protagonistů festivalu – organizátorů, poroty, hostů, filmařů s diváky. Budou se promítat ukázky filmů a každý účastník obdrží 50% slevu na zahájení festivalu.
Slavnostní zahájení
Před slavnostním zahájením se 12. 10. v 17 hod ve vestibulu kina Vesmír uskuteční vernisáž výstavy unikátních sportovních fotografií Vítka Ludvíka, který patří mezi nejlepší fotografy firmy Red Bull.
Slavnostní zahajovací večer bude moderovat pražský moderátor, cestovatel a filmař Petr Horký. Magnetem večera bude vystoupení olympijských legend Československa, jako např. stříbrná gymnastka z Říma a Tokia Adolfina Tačová, Jaroslav Netolička – zlatá medaile OH Moskva – fotbal, Táňa Kocábová – špičková legenda Ostravské atletiky a další. Taktéž vystoupí účastníci největšího úspěšného outdoorového projektu MS kraje v letošním roce – expedice LHOTSE s vedoucím Leopoldem Sulovským. Kulturní program zajistí Jazz Combo JKGO a poetický klavír Richarda Vaculy. Při slavnostním večeru se bude také promítat. Diváci uvidí 10 ukázek těch nejatraktivnějších a nejzajímavějších filmů z celého letošního festivalu.
Promítat se letos bude v Ostravě na třech místech
Kino Vesmír – tradiční místo – nejvíce promítání, beseda čestného hosta, zahájení, nominace
Kino Luna - největší projekční plocha promítaného obrazu v Ostravě (18 x 9 m)
CINEMA CITY NOVÁ KAROLINA – nejnovější multiplex Cinema City v ČR
Čestný host festivalu
Čestným hostem letošního ročníku bude světoznámý polský horolezec Krzysztof Wielicki, který ve svých 62 letech patří stále mezi světovou špičku. Horolezectví se věnuje neuvěřitelných 42 let. Je držitelem projektu "Koruna Himaláje" a stal se tak pátým člověkem na světě, který zdolal všech 14 osmitisícovek naší planety. Tři z nich zdolal jako první člověk v zimě. Některé výstupy zdolal sólovým výstupem a objevil řadu nových cest. Wielicki uskutečnil všechny výstupy s výjimkou jednoho bez pomoci umělého kyslíku. Doposud byl členem asi 40 expedic do velehor a 20 expedic do Himalají. Své besedy uspořádá v Ostravě 13.10. v kině Vesmír od 17:30 a v Praze 7.12. v kině Lucerna.
Další doprovodné programy v Ostravě
čtvrtek 4.10. od 18:00 Jiří Kráčalík – Daleká cesta na sever – beseda ze středního a jižního Norska – Komorní klub Ostrava
pondělí 8.10. od 17:00 Markéta Kráčalíková – Obrázky z cest – výstava fotografií – GALERIE 7, Ostrava
Záštitu převzali
ministryně kultury - Mgr. Alena Hanáková, hejtman Moravskoslezského kraje - Ing. Jaroslav Palas, radní hlavního města Prahy - Ing. Václav Novotný, Primátor statutárního města Brna - Bc. Roman Onderka, MBA, primátor statutárního města Ostravy - Ing. Petr Kajnar, primátor statutárního města Zlína - MUDr. Miroslav Adámek

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA