Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Masopust ve Štramberku

Masopust ve Štramberku

Jako by se roztrhnul pytel s masopusty. Jeden takový jsme měli možnost navštívit v sobotu ve městě Štramberk u Kopřivnice. Bohužel jsme přijeli autem, a tak jsme nemohli využít místní pohostinnosti a ochutnat místní slivovičku. Ale co, i bez toho to bylo příjemně strávené odpoledne.


Parkování bylo trošku komplikovanější, a tak bylo vhodné parkovat na vyhrazených místech. K křivolakých uličkách města není moc radno parkovat. I s ohledem na místní občany, kteří se potřebují dostat ze svých domovů nebo potřebují vyjet autem. Bohužel někteří neohleduplní návštěvníci to často komplikují. Ale zpět k masopustu.
Vše probíhalo na náměstí, kde bylo postavenu podium a okolo bylo několik stánečků, kde si mohl každý návštěvník zakoupit od teplé medoviny, koblížů až po fantastické frgále nebo vyhlášené štramberské uši. Další atrakcí potom byla zabíjačka a možnost si čerstvé produkty rovnou zakoupit.
Ve dvě hodiny se po náměstí prošel masopustní průvod, a potom se už jen slavilo a tančilo. Zážitek to byl opravdu hlavně pro děti. Určitě si nějaký další masopust v blízskosti vašeho bydliště najděte. Nebudete litovat.
No a kdo se chtěl trošku projít, tak mohl vyrazit na hrad Štramberk, který se tyčí nad městem. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA