Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Loutkáři inscenují pohádku současné autorky Ester Staré

Loutkáři inscenují pohádku současné autorky Ester Staré

V pátek 27. listopadu bude mít v Divadle loutek Ostrava na hlavní scéně premiéru pohádka pro nejmenší děti od 3 do 6 let s názvem O blýskavém prasátku. Premiéry se zúčastní i dvojice autorek Ester Stará a Martina Matlovičová. 


 

Nová loutková inscenace vzniká podle knížky Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem, která je mimořádným skvostem současné české literatury pro nejmenší děti. Obě její autorky, česká spisovatelka Ester Stará a slovenská výtvarnice Martina Matlovičová za ni získaly první cenu v soutěži Zlatá stuha 2013.
„Poslechněte si příběh o lásce, odhodlání, nebezpečí, přátelství a domově. Vydejte se s Chrochtíkem a Kvikalkou za blýskavým prasátkem. Možná na konci napínavé cesty objevíte i své vlastní.“ Takto zve slovy Ester Staré na pohádku režisér inscenace, umělecký šéf DLO Václav Klemens.
Autorem scény, kostýmů a loutek je Michal Hejmovský, hudbu vytvořil Vlastimil Ondruška. Hrají Eva Baláková, Lukáš Červenka, Božena Homolková, Robin Ferro a Aleš Petrič.

DOPROVODNÉ AKCE
Pátek 27. listopadu ale nebude jen o divadle. Obě zmíněné autorky totiž zpestří premiérový den několika zajímavými akcemi. V 10:30 připravuje dětské oddělení Knihovny města Ostravy besedu s autorkou knihy Ester Starou.
Prostor foyer DLO se stal již tradičním místem výstav děl, která souvisí s tvorbou pro děti. Do tohoto rámce výtečně zapadne výstava Martiny Matlovičové, slovenské výtvarnice, mimo jiné knižní ilustrátorky. Vernisáž proběhne těsně před samotnou premiérou, a to v 16:30 ve foyer DLO.
Po premiéře pohádky O blýskavém prasátku se uskuteční ve spolupráci s knihkupectvím Academia autogramiáda obou autorek spojená s prodejem knih, a to taktéž v DLO.
S oběma autorkami se setkají také členové dětského studia DLO, kteří jim zahrají svou inscenaci tří pohádek z jejich knihy A pak se to stalo! a poté budou mít možnost s autorkami diskutovat. Tuto inscenaci dětské studio nastudovalo již v roce 2014.


Autor: Lucie Mičková

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA