Úvodní strana » Zajímavosti » Losinské panství s temnou minulostí se otevírá veřejnosti

Losinské panství s temnou minulostí se otevírá veřejnosti

Na dolním okraji obce Velké Losiny stojí proslulý zámek, který je jednou z nejkrásnějších ukázek moravské renesanční architektury.  


Losinské panství má pohnutou a temnou minulost, vždyť právě zde se odehrávaly v letech 1678–1692 „čarodějnické procesy“, inkvizičního tribunálu tehdy padlo za oběť 56 nešťastníků.

V současné době je historická dominanta Velkých Losin vyhledávaným cílem turistů a nezřídka si její exteriéry vybírají filmoví tvůrci, kteří zde natáčejí stále častěji (v poslední době zde vznikal velkofilm Báthory či mysteriózní seriál Strážce duší).

„Nově nabízíme k dispozici nádvoří pro pořádání různých společenských akcí a případným zájemcům dokážeme zprostředkovat například vystoupení šermířů či stylový catering,“ připomněla letošní novinku kastelánka zámku Marcela Tomášková. Ta také podotkla, že zámek se svým rozlehlým parkem láká také novomanželské páry, aby si zde v autentické atmosféře řekli své životní ANO.
„Samotná prohlídka zámku je nezapomenutelná. Návštěvníci spatří mnoho skvostných děl, která je vtáhnou do dávných časů a příběhů, které se zde odehrály,“ říká Lenka Dusová z Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.
Nejbližší kulturní akci pro veřejnost pořádá velkolosinský zámek v sobotu 5. července, kdy se na nádvoří zámku uskuteční první zámecký bál.

 

Zderoj: elektronický zpravodaj NavstivteJeseniky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA